Näyttelyt

 

Sivupalkista näet edellisten vuosien Vuoden Burma -tulokset.

CH/PR/SC/SP -titteleihin valmistuneet

Burmakissan ystävät ry muistaa jäsentensä burmia, jotka valmistuvat titteleihin Champion, Premier, Supreme Champion tai Supreme Premier. Lahjaksi voi valita joko yhdistyksen ruusukkeen tai lelun. Kun kissasi on valmistunut, ilmoita siitä Julialle (julia.jarvinen@burmat.net).

 

 

Myös burmapöytä kiertää ahkerasti näyttelyissä!

 

Tarvitsemme myyjiä jokaisessa näyttelyssä, jossa burmapöytä on esillä. Myyjäksi voi ilmoittautua suoraan burmapöytävastaavalle. Jokaiseen näyttelyyn tulemme luomaan vuorolistan, että kuorma jakautuisi tasan osallistujien kesken. Mikäli ilmoittaudut myyjäksi, mutta et pääsekään paikalle, muistathan ilmoittaa siitä myös yhteyshenkilölle.

VUODEN BURMAT 2010

Aikuinen

1. WW09, SW09 GIC Seirene Justify My Love, JW, BUR g, 663,74 pistettä 

Omistaja Marina&Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén 

2. GIC Ninelli’s Kreisi Kelli, BUR n, 642,33 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja 

      3. SC Niorun Billie Holiday, DVM, BUR n, 638,25 pistettä 

Omistaja Heini&Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen 

      4. IP&IC Almond’s Victor Hugo, BUR n, 600,95 pistettä

Omistaja Tatjana Kovanen, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

      5. SC Kassaran Xiomara, BUR a, 534,85 pistettä 

Omistaja&Kasvattaja Ann-Charlotte Nyman&Kai Ruonala 

      6. SC Tulihännän Lotta, BUR j, 529,83 pistettä 

Omistaja&Kasvattaja Eeva Pekkala 

      7. SC Pardofelis Guinevere, BUR j, 516,01 pistettä 

Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Anne Laukka 

      8. EC Bjelke’s Niilo, DVM, BUR b, 514,75 pistettä 

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen, Tanska 

      9. SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 508,17 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Tiina Räsänen 

      10. SC Hokkuspokkus Vera Wang, BUR f, 501,06 pistettä 

         Omistaja Raija Alonen&Julia Järvinen, kasvattaja Pirjo Syväsalo  

 

Kastraatti
 
  

      1. WW10 GIP&EC Shu-Shun Shadow, JW, DVM, DSM, BUR n, 666,11 pistettä 

Omistaja Hilda Salonen, kasvattaja Päivi Salmi 

      2. GIP&CH Arkhitekton Imhotep, BUR n, 615,82 pistettä - paras uros 

Omistaja Pinja Kumento, kasvattaja Ulla Mattila 

      3. SP Oliivian Esmeralda, BUR b 601,85 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Eeva-Maija Sandström 

      4. GIP Aficats Bartolommeo, BUR c, 558,19 pistettä 

Omistaja Kati Savolainen, kasvattaja Raija Alonen&Julia Järvinen 

      5. SP&GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 548,55 pistettä 

Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén 

      6. IP&IC Almond’s Victor Hugo, BUR n, 547,81 pistettä 

Omistaja Tatjana Kovanen, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

      7. SP Oliivian Priyanka, BUR a, 547,55 pistettä 

Omistaja Marja Kullberg, kasvattaja Eeva-Maija Sandström 

      8. PR Karvanverran Usain Bolt, BUR n, 546,35 pistettä 

Omistaja Satu Söderström, kasvattaja Ani Kajander 

      9. GIP&IC Almond’s Pikku Myy, BUR f, 545,49 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

      10. IP&CH Vervain Haruko, BUR c, 544,62 pistettä 

Omistaja Tiina Räsänen, kasvattaja Naomi Johnsson 

 

Nuori

      1. Kaiuksen Epelina, JW, BUR b, 399,56 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Kaija&Markus Wikström 

      2. Seirene Material Girl, JW, BUR b, 398,40 pistettä 

Omistaja Marina Forstén, kasvattaja Mira Fonsén 

      3. Omark Charlesbur*CZ, BUR n, 397,73 pistettä 

Omistaja Anne Laukka, kasvatta Romana Matousova, Tsekki 

      4. Narinder Dances with wolves, BUR n, 344,73 pistettä 

        Omistaja&kasvattaja Sanna Tiisanoja   

      5. Karvanverran Tuulispää, BUR n, 337,42 pistettä 

Omistaja Heini&Hilkka Häkkinen, kasvattaja Ani Kajander 

      6. Cattish Unique Topaz, BUR j, 336,59 pistettä 

Omistaja Mari Kiuru, kasvattaja Tiina Räsänen 

      7. Aficats completa la PERLA, BUR h, 336,28 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Raija Alonen&Julia Järvinen 

      8. Cattish Unique Zircon, BUR c, 335,01 pistettä 

Omistaja Jari Lipponen, kasvattaja Tiina Räsänen 

      9. PR Karvanverran Usain Bolt, BUR n, 315,18 pistettä 

Omistaja Satu Söderström, kasvattaja Ani Kajander
 

      10. Millamarin Hoo Moilanen, BUR n, 313,49 pistettä 

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anna-Mari Andersson 

 

Veteraani 

      1. SP Oliivian Esmeralda, BUR b, 50,06 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Eeva-Maija Sandström 

      2. SP Ravissant Anía Addamía, BUR b, 40 pistettä 

Omistaja Kati Marjala&Marko Isomäki, kasvattaja Auri&Vesa Kaihlavirta 

 

Siitosuros   (* -merkityt ovat alle 2-vuotiata.) 

      1. EC Bjelke’s Niilo, DVM, BUR b, 126,17 pistettä 

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen, Tanska 

Seirene Material Girl, JW* (BUR b)                               Tampere 5.9.2010                      BIS 

GIC Belacane Ukkopekka (BUR b)                                 Turku 28.11.2010                       NOM 

Katruskan Chelindrea (BUR n)                                       Turku 27.3.2010                        BIS 

      2. GIP&CH Arkhitekton Imhotep, BUR n, 120,24 pistettä 

Omistaja Pinja Kumento, kasvattaja Ulla Mattila 

IP&IC Almond’s Victor Hugo* (BUR n)                           Helsinki 9.1.2010                         BIS 

IC Almond’s Virginia Woolf* (BUR n)                             Vantaa 21.8.2010                        CACIB 

GIC Ninelli’s Kreisi Kelli* (BUR n)                                    Turku 28.11.2010                        BIS 

      3. IP&CH GB*Vervain Haruko, BUR c, 112,82 pistettä 

Omistaja Tiina Räsänen, kasvattaja Naomi Johnsson 

Cattish Unique Topaz* (BUR j)                                      Tampere 15.5.2010                    NOM 

Cattish Unique Sapphire* (BUR j)                                  Tampere 4.9.2010                      NOM 

Cattish Unique Zircon* (BUR c)                                      Tampere 4.9.2010                      NOM 

      4. GIP Aficats Bartolommeo, BUR c, 112,68 pistettä 

Omistaja Kati Savolainen, kasvattaja Raija Alonen&Julia Järvinen 

Ninelli’s Myrtillus Major* (BUR a)                                    Tampere 4.9.2010                      NOM 

Ninelli’s MagisterMundiSum* (BUR n)                             Helsinki 9.10.2010                       NOM 

Feirefiz Abraracourcix* (BUR c)                                    Helsinki 24.4.2010                       NOM 

      5. GIP&CH Flea’s Tapu Taufau, BUR e, 112,61 pistettä 

Omistaja Kati Savolainen, kasvattaja Minna&Pirkko Mäntysalo 

GIP Aficats Bartolommeo* (BUR c)                                Helsinki 9.1.2010                         NOM  

CH Feirefiz Mean Martin* (BUR c)                                 Helsinki 9.1.2010                         NOM  

PR Harebell Unski Uljas (BUR e)                                    Tampere 5.9.2010                       NOM  

 6. IP&IC Almond’s Victor Hugo, BUR n, 111,58 pistettä  

Omistaja Tatjana Kovanen, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

Narinder Dances with wolves* (BUR n)                          Vantaa 11.7.2010                      BIS 

Pardofelis Mad Professor* (BUR n)                                Tampere 4.9.2010                      EX1 

Pardofelis Morning Glory* (BUR n)                                 Tampere 5.9.2010                     NOM 

 

Siitosnaaras  (* -merkityt ovat alle 2-vuotiaita.) 

 

      1. GIC Almond’s Tawneee, BUR f, 115,50 pistettä 

Omistaja Ani Kajander, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

PR Karvanverran Usain Bolt* (BUR n)                          Turku 28.11.2010                       BIS 

Karvanverran Tuulispää* (BUR n)                                Tampere 15.5.2010                    NOM 

Karvanverran Kalevantuli* (BUR a)                              Helsinki 24.4.2010                      BIV 

      2. Cattish Fort Victoria, BUR j, 112,82 pistettä 

Omistaja Jari Lipponen, kasvattaja Tiina Räsänen 

Cattish Unique Topaz* (BUR j)                                      Tampere 15.5.2010                  NOM 

Cattish Unique Sapphire* (BUR j)                                 Tampere 4.9.2010                     NOM 

Cattish Unique Zircon* (BUR c)                                     Tampere 4.9.2010                     NOM 

      3. SC Hokkuspokkus Vera Wang, BUR f, 112,68 pistettä 

Omistaja Raija Alonen&Julia Järvinen, kasvattaja Pirjo Syväsalo 

GIP Aficats Berenike* (BUR f)                                        Tampere 16.5.2010                    NOM 

GIP Aficars Bartolommeo* (BUR c)                                Helsinki 9.1.2010                         NOM 

Aficats complete la PERLA* (BUR h)                               Tampere 15.5.2010                    NOM 

      4. IC Almond’s Simonina, BUR g, 109,42 pistettä 

Omistaja Niina Kauraoja, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen 

GIC Ninelli’s Kreisi Kelli* (BUR n)                                    Turku 28.11.2010                        BIS 

IC Ninelli’s I fly high (BUR a)                                         Turku 28.3.2010                          BIV 

         Ninelli’s I colour rainbows (BUR e)                                 Oulu 4.7.2010                             CAPIB  

       5. IC Belacane Lempi Sisko, BUR b, 108,48 pistettä 

Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Eeva Raunela 

CH Feirefiz Mean Martin* (BUR c)                                  Helsinki 9.1.2010                         NOM 

Feirefiz Abraracourcix* (BUR c)                                     Helsinki 24.4.2010                       NOM 

Feirefiz ZeroZeroSix* (BUR c)                                        Hyvinkää 6.6.2010                      BIV 

       6. Oliivian Orchidée, BUR n, 105,90 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Eeva-Maija Sandström 

CH Oliivian Queen Bee (BUR n)                                       Tampere 16.5.2010                     NOM 

Oliivian Quartilla (BUR a)                                                 Turku 27.3.2010                          CAC 

Oliivian Ultima Thule* (BUR b)                                         Turku 27.3.2010                          NOM 

      7. GIC Ninelli’s Kreisi Kelli, BUR n, 105,03 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja 

Ninelli’s MagisterMundiSum* (BUR n)                             Helsinki 9.10.2010                        NOM 

Ninelli’s Myrtillus Major* (BUR a)                                    Tampere 4.9.2010                        NOM 

Ninelli’s Meringue Minor* (BUR c)                                  Tampere 4.9.2010                         EX1 

      8. Arkhitekton Keichline, BUR n, 104,59 pistettä

Omistaja Päivi Salmi, kasvattaja Ulla Mattila 

WW10 GIP&EC Shu-Shun Shadow, JW, DVM, DSM (BUR n) Vantaa 21.8.2010                BIS 

Shu-Shun Mystinen Mata Hari* (BUR b)                        Turku 28.11.2010                         EX1 

Shu-Shun Komea Casanova* (BUR n)                           Siilinjärvi 19.6.2010                       EX1 

      9. CH Shu-Shun Misty Dawn, BUR b, 104,14 pistettä 

Omistaja&kasvattaja Päivi Salmi 

PR Shu-Shun Diego Rivera* (BUR c)                             Jyväskylä 15.2.2010                     NOM 

Shu-Shun Kaunis Minea* (BUR h)                                  Jämsä 12.6.2010                          NOM 

Shu-Shun SinuheEgyptiläinen* (BUR b)                         Tampere 15.5.2010                      EX1 

      10. PR&GIC Ravissant Cean Laqué, BUR h, 100,42 pistettä 

Omistaja Kati Marjala&Marko Isomäki, kasvattaja Auri&Vesa Kaihlavirta 

CH ZirCat's Drew Barrymoore* (BUR d)                         Jämsä 12.6.2010                           BIV 

IP ZirCat's Demi Moore* (BUR h)                                    Turku 28.11.2010                        NOM 

ZirCat’s F/A-18 Hornet* (BUR d)                                    Turku 28.11.2010                         EX2

 

Kasvattaja   (* -merkityt ovat alle 2-vuotiaita.)

      1. Seirene 124,89 pistettä

Mira Fonsén

WW09, SW09 GIC Seirene Justify My Love, JW* (BUR g) Tampere 15.5.2010                  BIS

PR Seirene Habanera (BUR n)                                             Vantaa 10.7.2010                    BIS

Seirene Material Girl, JW* (BUR b)                                      Tampere 5.9.2010                    BIS

CH Seirene Koh-i-Noor* (BUR c)                                          Helsinki 31.7.2010                    NOM

SP&GIC Seirene Hamlet II (BUR n)                                      Tampere 15.5.2010                   NOM

      2. Oliivian 116,50 pistettä

Eeva-Maija Sandström

SP Oliivian Esmeralda (BUR b)                                          Turku 28.3.2010                           BIS

SP Oliivian Priyanka (BUR a)                                             Turku 28.11.2010                         NOM

IC Oliivian Sandstorm* (BUR h)                                         Turku 27.3.2010                          NOM

CH Oliivian Queen Bee (BUR n)                                          Tampere 16.5.2010                     NOM

Oliivian Ultima Thule* (BUR b)                                            Turku 27.3.2010                          NOM

      3. Ninelli’s 114,19 pistettä

Niina Kauraoja

GIC Ninelli’s Kreisi Kelli* (BUR n)                                      Turku 28.11.2010                        BIS

Ninelli’s MagisterMundiSum* (BUR n)                               Helsinki 9.10.2010                       NOM

Ninelli’s Myrtillus Major* (BUR a)                                      Tampere 4.9.2010                      NOM

IP&CH Ninelli’s Aliisa Alexandra (BUR g)                           Tampere 4.9.2010                      NOM

EP&CH Ninelli’s Dacia Delikatess (BUR f)                           Turku 27.11.2010                       BIV

      4. Almond’s 113,17 pistettä

Heini&Hilkka Häkkinen

IP&IC Almond’s Victor Hugo* (BUR n)                           Helsinki 9.1.2010                          BIS

SP&EC Almond’s Mrs. Bukée (BUR a)                            Helsinki 24.4.2010                        NOM

GIP&IC Almond’s Pikku Myy (BUR f)                              Tampere 15.5.2010                      NOM

GIP Almond’s Molly Malone (BUR b)                               Jämsä 12.6.2010                          NOM

IC Almond’s Tawneee* (BUR f)                                     Helsinki 24.4.2010                         CAGCIB

      5. Cattish 110,21 pistettä

Tiina Räsänen

Cattish Unique Topaz* (BUR j)                                     Tampere 15.5.2010                    NOM

Cattish Unique Sapphire* (BUR j)                                Tampere 4.9.2010                       NOM

Cattish Unique Zircon* (BUR c)                                    Tampere 4.9.2010                       NOM

IP&GIC Cattish Elven Star (BUR b)                              Tampere 4.9.2010                       NOM

SC Cattish Fort Charlotte (BUR j)                                Tampere 16.5.2010                     BIV

      6. Shu-Shun 107,24 pistettä

Päivi Salmi

WW10 GIP&EC Shu-Shun Shadow, JW, DVM, DSM (BUR n)  Vantaa 21.8.2010                       BIS

PR Shu-Shun Diego Rivera* (BUR c)                                      Jyväskylä 15.2.2010                   NOM

Shu-Shun Kaunis Minea* (BUR h)                                           Jämsä 12.6.2010                         NOM

Shu-Shun Mystinen Mata Hari* (BUR b)                                 Turku 28.11.2010                        EX1

Shu-Shun SinuheEgyptiläinen* (BUR b)                                  Tampere 15.5.2010                     EX1

      7. Feirefiz 105,70 pistettä

Pekka Savolainen

CH Feirefiz Mean Martin* (BUR c)                                Helsinki 9.1.2010                           NOM

Feirefiz Abraracourcix* (BUR c)                                   Helsinki 24.4.2010                         NOM

Feirefiz ZeroZeroSix* (BUR c)                                      Hyvinkää 6.6.2010                        BIV

Feirefiz Wishing Well* (BUR h)                                     Turku 27.11.2010                          NOM

Feirefiz Stagazer* (BUR b)                                           Helsinki 9.10.2010                         EX1

      8. Pardofelis 104,81 pistettä

Anne Laukka

CH Pardofelis Kielo* (BUR c)                                           Tampere 4.9.2010                       NOM

SC Pardofelis Guinevere (BUR j)                                      Helsinki 25.4.2010                      NOM

Pardofelis Morning Glory* (BUR n)                                  Tampere 5.9.2010                      NOM

Pardofelis London Pride* (BUR b)                                    Tampere 5.9.2010                      CAC

Pardofelis Jacques Cousteau* (BUR n)                           Tampere 15.5.2010                    CAP

      9. Kassaran 102,38 pistettä

Ann-Charlotte Nyman&Kai Ruonala

SC Kassaran Xiomara (BUR a)                                          Vantaa 21.8.2010                        NOM

SC Kassaran Minime (BUR d)                                           Jyväskylä 14.2.2010                     NOM

IC Kassaran Didgeridoo (BUR b)                                      Vantaa 22.8.2010                         CAGCIB

IC Kassaran Xenia Onatopp* (BUR a)                             Vantaa 22.8.2010                         CAGCIB

CH Kassaran Bobcat* (BUR a)                                         Vantaa 22.8.2010                         CACIB

      10. Arkhitekton 101,00 pistettä

Ulla Mattila

GIP&CH Arkhitekton Imhotep (BUR n)                          Hyvinkää 6.6.2010                        BIS

EP&IC Arkhitekton Olivia (BUR b)                                  Oulu 3.7.2010                               KM

Arkhitekton Secco* (BUR n)                                           Oulu 4.7.2010                               EX1

Arkhitekton Stucco* (BUR d)                                          Vantaa 22.8.2010                         EX1

IC Arkhitekton Kheops (BUR f)                                       Oulu 3.7.2010                               CAGCIB

 

 

Nimestä aukeaa linkki kissan kuvaan, valitettavasti kaikista osallistujista ei löytynyt kuvaa. Mikäli kissan kuva kuitenkin löytyy jostakin nettigalleriasta, ilmoita asiasta sihteerille!!

VUODEN BURMAT 2011

 

Vuoden Burmat 2011 palkittiin PIROKin näyttelyssä Tampereella 19.5.2012 BKYn kevätkokouksen yhteydessä!! Ensimmäisen, toisen ja kolmannen sijan saavuttaneita muistettiin palkitsemistilaisuudessa!

 

AIKUINEN

1. SC, WW09, SW09 Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM, BUR g, 653,30 pistettä

Omistaja Marina&Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

2. IC Omark Charlesbur, BUR n, 652,15 pistettä – paras uros

Omistaja Anne Laukka, kasvattaja Romana Matousova, CZ

3. GIC Ninelli's Kreisi Kelli, BUR n, 582,40 pistettä

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja

4. SC Belacane Ukkopekka, DVM, BUR b, 551,74 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Eeva Raunela

5. EC Genuina Inspiraatio, BUR a, 538,74 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Nonna Kärki

6. SC Almond's Tawneee, BUR f, 518,31 pistettä

Omistaja Ani Kajander, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

7. IC Almond's Virginia Woolf, BUR n, 502,55 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

8. SC Pardofelis Guinevere, BUR j, 498,67 pistettä

Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Anne Laukka

9. IC ZirCat's F/A-8 Hornet, BUR d, 493,59 pistettä

Omistaja&kasvattaja Kati Marjala&Marko Isomäki

10. IC Feirefiz Solaise, BUR h, 491,61 pistettä

Omistaja Arja Ilomäki-Vuorio, kasvattaja Pekka Savolainen

 

KASTRAATTI

1. GIP, SC Niorun Billie Holiday, DVM, DSM, BUR n, 651,52 pistettä

Omistaja Heini&Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen

2. SP, EC, WW10 Shu-Shun Shadow, JW, DVM, DSM, BUR n, 651,08 pistettä

Omistaja Hilda Salonen, kasvattaja Päivi Salmi

3. SP, CH Arkhitekton Imhotep, DSM, BUR n, 597,47 pistettä – paras uros

Omistaja Pinja Kumento, kasvattaja Ulla Mattila

4. SP, EC Almond's Mrs.Bukée, BUR a, 571,39 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

5. GIP Kaiuksen Caesar, BUR a, 560,48 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Kaija&Markus Wikström

6. SP, IC Almond's Pikku Myy, BUR f, 544,65 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

7. SP Oliivian Priyanka, BUR a, 531,71 pistettä

Omistaja Marja Kullberg, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

8. GIP Hokkuspokkus Jil Sander, BUR c, 527,27 pistettä

Omistaja Minna Koukka, kasvattaja Pirjo Syväsalo

9. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 524,96 pistettä

Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

10. SP Aficats Berenike, BUR f, 501,24 pistettä

Omistaja Liisa Alonen, kasvattaja Raija Alonen&Julia Järvinen

 

NUORI

1. Ninelli's Querida Quedaré, BUR n, 391,29 pistettä

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja

2. Enjoy Chunky Monkey, JW, BUR d, 391,12 pistettä

Omistaja&kasvattaja Marina&Vanessa Forstén

3. Hokkuspokkus Leeloo Minai, BUR c, 371,16 pistettä

Omistaja&kasvattaja Pirjo Syväsalo

4. IC Omark Charlesbur, BUR n, 351,01 pistettä

Omistaja Anne Laukka, kasvattaja Romana Matousova, CZ

5. Karvanverran Kirijawa K, BUR g, 331,30 pistettä

Omistaja&kasvattaja Ani Kajander

6. Ilovuon Cyanicula gemmata, BUR a, 310,96 pistettä

Omistaja&kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio

7. Lucky Owl Ugly Bear, BUR b, 310,21 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Giovanni&Sermin Mombelli, CH

8. Mama-Alcialon Diamond Diva, BUR f, 290,58 pistettä

Omistaja Raija Alonen&Julia Järvinen, kasvattaja Tuija Alonen

9. Ilovuon Coelogyne asperata, BUR b, 278 pistettä

Omistaja&kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio

10. Mama-Alcialon DOMINAtrix, BUR d, 270 pistettä

Omistaja&kasvattaja Tuija Alonen

Ilovuon Coelogyne beccarrii, BUR n, 270 pistettä

Omistaja&kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio

 

VETERAANI 

1. SP, EC Nebula's Zaniah, BUR j, 75,07 pistettä

Omistaja Eeva Pekkala, kasvattaja Seija Marttila

2. SP, EC Almond's Mrs.Bukée, BUR a, 70,30 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

3. IP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 30,07 pistettä

Omistaja Kati Marjala&Isomäki Marko, kasvattaja Auri&Vesa Kaihlavirta

 

SIITOSUROS (* -merkityt ovat alle 2-vuotiaita)

1. PR S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) 130,44 pistettä

Omistaja Ani Kajander, Kati Savolainen&Pekka Savolainen, kasvattaja Anna Lindström

Ninelli's Querida Quedaré (BUR n)* PIROK, Tampere 14.5. BIS 130,58

Feirefiz One Last Time (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 20.11. BIS 130,38

Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Helsinki 19.11. BIS 130,35

2. Nadikat's Jubii (BUR b) 123,79 pistettä

Omistaja Mira Fonsén

Enjoy Chunky Monkey, JW (BUR d)* PIROK, Tampere 3.9. BIS 130,44

Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)* SUROK, Espoo 31.7. BIS 130,38

Korennon Mad Madam Mim (BUR j)* SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,54

3. EC Bjelke's Niilo, DVM (BUR b) 117,25 pistettä

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Bjelke Hansen Anne Marie, DK

IP Katruskan Chelindrea (BUR n) KES-KIS, Jyväskylä 12.2. BIS 130,16

Seirene Material Girl, JW (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,83

GIC Belacane Lempi Sisko (BUR b) TUROK, Turku 26.11. NOM 110,77

4. Nebula's Red Minor (BUR d) 117,17 pistettä

Omistaja Ulla Montin-Jääskö, kasvattaja Seija Marttila

Genuina O Fortuna Oriana (BUR h)* TUROK, Turku 16.4. BIS 130,35

Genuina Oranda Onassis (BUR h)* SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,83

Genuina O'Boy Oliver (BUR b)* URK, Kirkkonummi 12.3. NOM 110,33

5. GIP Aficats Bartolommeo (BUR c) 117,04 pistettä

Omistaja Kati Savolainen, kasvattajat Raija Alonen&Julia Järvinen

PR Feirefiz ZéroZérosix (BUR c)* SUROK, Lahti 30.1. BIS 130,28

Ninelli's Myrtillus Major (BUR a)* SUROK, Lahti 30.1. NOM 110,55

Ninelli's MagisterMundiSum (BUR n) ERY-SYD, Helsinki 19.1. NOM 110,30

6. SC Belacane Ukkopekka (BUR b) 107,05 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Eeva Raunela

IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a)* SUROK, Espoo 31.7. NOM 110,68

IC Kassaran Manitou (BUR d)* RUROK, Helsinki 24.4. NOM 110,46

CH Karvanverran Tuulispää (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 8.10. BIV 100,00

7. Shu-Shun Hilpeä Hidalgo (BUR n) 106,99 pistettä

Omistaja Aki Reinikainen, kasvattaja Päivi Salmi

Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,57

Ilovuon Coelogyne beccarii (BUR n)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,41

Ilovuon Coelogyne asperata (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. BIV 100,00

8. ES*Bellabonny Nutcracker (BUR c) 97,67 pistettä

Omistajat Niina Kauraoja, Eeva-Maija Sandström ja Kaija Wikström, kasvattaja Gwen D'Arcy, ES

CH Ninelli's Linus Lionheart (BUR c) RUROK, Helsinki 24.4. BIV 100,00

PR Ninelli's Neiti Nurinkurin (BUR a)*PIROK, Tampere 3.9. B 100,00

PR Oliivian Violet Vienna (BUR c) TUROK, Turku 27.11. CAP 93,00

9. EC Genuina Inspiraatio (BUR a) 96,00 pistettä

Omistaja Tuija Kosonen&Pertti Tykki, kasvattaja Nonna Kärki

PR Almond's Upside Down (BUR n) URK, Kirkkonummi 12.3. CAPIB 95,00

CH Almond's Ultmarine (BUR a) PIROK, Tampere 4.9. BIV 100,00

CH ZirCat's Eva Braun (BUR f)* KES-KIS, Jyväskylä 8.10. CAC 93,00

 

SIITOSNAARAS (* -merkityt ovat alle 2-vuotiaita) 

1. GIC Belacane Lempi Sisko (BUR b) 123,75 pistettä

Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Eeva Raunela

PR Feirefiz ZéroZéroSix (BUR c)* SUROK, Lahti 30.1. BIS 130,28

Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Helsinki 19.11. BIS 130,35

IC Feirefiz Solaise (BUR h) TUROK, Turku 27.11. NOM 110,61

2. IP Feirefiz La Tsanteleina (BUR h) 123,60 pistettä

Omistaja&kasvattaja Pekka Savolainen

Feirefiz Tsunami (BUR a)* URK, Kirkkonummi 12.3. BIS 130,28

Feirefiz One Last Time (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 20.11. BIS 130,38

Feirefiz Wishing Well (BUR h)* ERY-SYD Helsinki 20.11. NOM 110,15

3. CH Arkhitekton Malfridur (BUR n) 117,05 pistettä

Omistaja&kasvattaja Ulla Mattila

SP, CH Arkhitekton Imhotep, DSM (BUR n) URK, Vantaa, 10.12. BIS 130,25

IP Arkhitekton Fresco (BUR b)* PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,67

IP Arkhitekton Secco (BUR n)* POROK, Kempele 2.7. NOM 110,24

4. CH Seirene Koh-i-Noor (BUR c) 113,74 pistettä

Omistaja Marika Tonteri, kasvattaja Mira Fonsén

Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)* SUROK, Espoo 31.7. BIS 130,38

Seirene Material Girl, JW (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,83

Hokkuspokkus Vito Cornelius (BUR b)* PIROK, Tampere 14.5. BIV 100,00

5. CH Arkhitekton Keichiline (BUR n) 111,33 pistettä

Omistaja Päivi Salmi, kasvattaja Ulla Mattila

SP, EC, WW10 Shu-Shun Shadow, JW, DVM, DSM (BUR n) SUROK, Espoo 30.7. BIS 130,38

Shu-Shun Mystinen Mata Hari (BUR b)* KES-KIS, Jyväskylä 8.10. NOM 110,62

Shu-Shun Hilpeä Hidalgo (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 12.2. CAC 93,00

6. SC Almond's Tawneee (BUR f) 110,53 pistettä

Omistaja Ani Kajander, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

Karvanverran Kirijawa K (BUR g)* PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,58

IP Karvanverran Usain Bolt (BUR n) SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,34

IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a) SUROK, Espoo 31.7. NOM 110,68

7. SC, WW09, SW09 Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM (BUR g) 110,25 pistettä

Omistaja Marina&Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

Enjoy Chunky Monkey, JW (BUR d)* PIROK, Tampere 3.9. BIS 130,44

Enjoy Magic Brownie (BUR n)* URK, Kirkkonummi 13.3. NOM 110,31

Enjoy Chocolate Therapy (BUR b)* URK, Kirkkonummi 13.3. EX1 90,00

8. Katruskan Peppermint Patty (BUR n) 106,99 pistettä

Omistaja Arja Ilomäki-Vuorio, kasvattaja Katriina Salonen

Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,57

Ilovuon Coelogyne beccarii (BUR n)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,41

Ilovuon Coelogyne asperata (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. BIV 100,00

9. GIC Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n) 106,95 pistettä

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja

Ninlli's Myrtillus Major (BUR a)* SUROK, Lahti 30.1. NOM 110,55

Ninelli's MagisterMundiSum (BUR n)* ERY-SYD, Helsinki 19.11 NOM 110,30

Ninelli's Sulo Suurenmoinen (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 19.11. BIV 100,00

10. IC Almond's Simonina (BUR g) 105,52 pistettä

Omistaja Niina Kauraoja, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

GIC Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n) SUROK, Lahti 30.1. BIS 130,55

Ninelli's Pink Pride (BUR d)* KES-KIS, Jyväskylä 9.10. CAP 93,00 

Ninelli’s Proudly Presents (BUR a)* ERY-SYD, Helsinki 19.11. CAP 93,00

 

KASVATTAJAT (* -merkityt ovat alle 2-vuotiaita)

1. Feirefiz 126,38 pistettä

Pekka Savolainen

PR Feirefiz ZéroZéroSix (BUR c)* SUROK, Lahti 30.1. BIS 130,28

Feirefiz Tsunami (BUR a)* URK, Kirkkonummi 12.3. BIS 130,28

Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Helsinki 19.11. BIS 130,35

Feirefiz One Last Time (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 20.11. BIS 130,38

IC Feirefiz Solaise (BUR h) TUROK, Turku 27.11. NOM 110,61

2. Ninelli's 116,40 pistettä

Niina Kauraoja

GIC Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n) SUROK, Lahti 30.1 BIS 130,55

NInelli's Querida Quedaré (BUR n)* PIROK, Tampere 14.5. BIS 130,58

Ninlli's Myrtillus Major (BUR a)* SUROK, Lahti 30.1. NOM 110,55

Ninelli's MagisterMundiSum (BUR n)* ERY-SYD, Helsinki 19.11 NOM 110,30

Ninelli's Neiti Nurinkurin (BUR a)* PIROK, Tampere 3.9. BIV 100,00

3. Arkhitekton 111,45 pistettä

Ulla Mattila

SP, CH Arkhitekton Imhotep, DSM (BUR n) URK, Vantaa, 10.12. BIS 130,25

IP Arkhitekton Fresco (BUR b)* PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,67

IP Arkhitekton Secco (BUR n)* POROK, Kempele 2.7. NOM 110,24

Arkhitekton San Cai (BUR c)* POROK, Kempele 2.7. NOM 110,07

IP, CH Arkhitekton Senemut (BUR c) POROK, Kempele 3.7. CAGPIB 96,00

4. Shu-Shun 109,44 pistettä

Päivi Salmi

SP, EC, WW10 Shu-Shun Shadow, JW,, DVM, DSM (BUR n) SUROK, Espoo 30.7. BIS 130,38

Shu-Shun Rohkea Pepitamon (BUR h)* ISROK, Siilinjärvi 19.6. NOM 110,21

Shu-Shun Mystinen Mata Hari (BUR b)* KES-KIS, Jyväskylä 8.10. NOM 110,62

Shu-Shun Miyuki Delica (BUR b)* ISROK, Siilinjärvi 19.6. BIV 100,00

IP Shu-Shun Pisarro (BUR c) KES-KIS, Jyväskylä 8.10. CAGPIB 96,00

5. Seirene 109,01 pistettä

Mira Fonsén

SC, WW09, SW09 Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM (BUR g)TUROK, Turku 26.11. BIS 130,77

Seirene Material Girl, JW (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,83

SP, GIC Seirene Hamlet II (BUR n) PIROK, Tampere 15.5. NOM 110,43

PR Seirene Habanera (BUR n) SUROK, Lahti 29.1. BIV 100,00

Seirene Live To Tell (BUR a)* SUROK, Lahti 29.1. CAP 93,00

6. Karvanverran 108,38 pistettä

Ani Kajander

Karvanverran Kirijawa K (BUR g)* PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,58

IP Karvanverran Usain Bolt (BUR n) SUROK, Espoo 30.7. NOM 110,34

IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a) SUROK, Espoo 31.7. NOM 110,68

Karvanverran K Kassinen (BUR e)* URK, Kirkkonummi 12.3. NOM 110,28

CH Karvanverran Tuulispää (BUR n) KES-KIS, Jyväskylä 8.10. BIV 100,00

7. Almond's 106,35 pistettä

Heini&Hilkka Häkkinen

SP, EC Almond's Mrs. Bukée (BUR a) RUROK, Helsinki 23.4. BIS 130,33

GIP, IC Almond's Victor Hugo (BUR n) PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,67

SC Almond's Tawneee (BUR f) PIROK, Tampere 14.5. NOM 110,75

Almond's Yoko Ono (BUR a)* KES-KIS, Jyväskylä 9.10. EX1 90,00

Almond's Zuzan Zarandon (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 9.10. EX1 90,00

8. Hokkuspokkus 105,53 pistettä

Pirjo Syväsalo

Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)* SUROK, Espoo 31.7. BIS 130,38

GIP Hokkuspokkus Jil Sander (BUR c) KES-KIS, Jyväskylä 9.10. NOM 110,27

Hokkuspokkus Vito Cornelius (BUR b)* PIROK, Tampere 14.5. BIV 100,00

SC Hokkuspokkus Vera Wang (BUR f) RUROK, Helsinki 23.4. KM 97,00

Hokkuspokkus Korben Dallas (BUR c)* TUROK, Turku 27.11. EX1- 90,00

9. Oliivian 104,55 pistettä

Eeva-Maija Sandström

SP Oliivian Priyanka (BUR a) PIROK, Tampere 14.5. BIS 130,39

Oliivian Xandra (BUR c)* TUROK, Turku 16.4. NOM 110,34

IC Oliivian Sandstorm (BUR h) PIROK, Tampere 14.5. CAGCIB 96,00

CH Oliivian Viva Las Vegas (BUR a)* TUROK, Turku 16.4. CAC 93,00

PR Oliivian Violet Vienna (BUR c) TUROK, Turku 27.11. CAP 93,00

10. Ilovuon 101,40 pistettä

Arja Ilomäki-Vuorio

Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,57

Ilovuon Coelogyne beccarii (BUR n)* TUROK, Turku 26.11. NOM 110,41

Ilovuon Coelogyne asperata (BUR b)* SUROK, Espoo 30.7. BIV 100,00

Ilovuon Bifrenaria inodora (BUR b)* TUROK, Turku 26.11. CAC 93,00

Ilovuon Brassia Rex (BUR d)* TUROK, Turku 26.11. CAC 93,0

 

Nimestä aukeaa linkki kissan kuvaan, valitettavasti kaikista osallistujista ei löytynyt kuvaa. Mikäli kissan kuva kuitenkin löytyy jostakin nettigalleriasta, ilmoita asiasta sihteerille!!

Vuoden Burmat 2012

 

Vuoden Burmat 2012 palkittiin PIROKin näyttelyssä Tampereella 25.5.2013 BKYn kevätkokouksen yhteydessä!! Ensimmäisen, toisen ja kolmannen sijan saavuttaneita muistettiin palkitsemistilaisuudessa!

Aikuiset

 

1. SC Ninelli’s Kreisi Kelli, DSM, BUR n, 652,74 pistettä

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja  

2. IC Seirene Material Girl, JW, BUR b, 612,49 pistettä

 

Omistaja Marina Forstén, kasvattaja Mira Fonsén  

3. GIC GB*Rumba Quintessential, BUR j, 551,62 pistettä

Omistaja Heini&Hilkka Häkkinen, kasvattaja Helen Marriott-Power&Vanessa Marriot  

4. IC Feirefiz One Last Time, BUR b, 541,16 pistettä – paras uros

Omistaja Päivi Avotie, kasvattaja Pekka Savolainen  

5. CH Ninelli’s Querida Quedaré, BUR n, 541,14 pistettä

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja  

6. GIC Tulihännän Sahraminkukka, BUR d, 508,00 pistettä

Omistaja&kasvattaja Eeva Pekkala  

7. GIC Oliivian Sandstorm, BUR h, 481,00 pistettä

Omistaja&kasvattaja Eeva-Maija Sandström 

 

Kastraatit 

1. SP, SC Niorun Billie Holiday DVM, DSM, BUR n, 651,08 pistettä

Omistaja Heini&Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen  

2. IP Feirefiz Face Of God, BUR c, 610,76 pistettä

Omistaja Sari Lyytikäinen, kasvattaja Pekka Savolainen  

3. GIP, EC Bjelke’s Niilo, DVM, BUR b, 590,87 pistettä – paras uros

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen  

4. GIP, SC Tulihännän Lotta, BUR j, 582,09 pistettä

Omistaja&kasvattaja Eeva Pekkala  

5. PR, CH Seirene Koh-i-Noor, BUR c, 571,26 pistettä

Omistaja Marika Tonteri, kasvattaja Mira Fonsén

6. SP, EC Almond’s Mrs. Bukée, BUR a, 551,20 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen  

7. SP, SC Pardofelis Guinevere, BUR j, 550,71 pistettä

Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Anne Laukka  

8. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 541,16 pistettä

Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén  

9. GIP Katruskan Chelindrea, BUR n, 520,10 pistettä

Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Katriina Salonen  

10. IP, IC Karvanverran Kalevantuli, BUR a, 519,15 pistettä

Omistaja&kasvattaja Ani Kajander  

11. GIP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 500,18 pistettä

Omistaja Kati Marjala&Marko Isomäki, kasvattaja Auri&Vesa Kaihlavirta  

12. IP Shu-Shun Miyuki Delica, BUR b, 500,00 pistettä

Omistaja Severi Savolainen, kasvattaja Päivi Salmi  

13. GIP, Katruskan Rocket Queen, BUR f, 483,00 pistettä

Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Katriina Salonen  

14. Alba Regia Ganxsta Gizi, BUR h, 203,18 pistettä

Omistaja Jaana Honkonen

 Nuoret

 

1. Tassu-Tallin Freddie M, JW, BUR e, 391,10 pistettä

Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Pertti&Päivi Lehto  

2. Silky Majesty Ulysses, BUR c, 351,00 pistettä

Omistaja Eeva-Maija Sandström&Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule  

3. G-Point Bourimea*RU, BUR n, 330,73 pistettä

Omistaja Pekka Savolainen&Päivi Avotie, kasvattaja Svetlana Kraschikova  

4. Seirene Norma, BUR g, 320,40 pistettä

Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén  

5. Shu-Shun Tulisuudelma, BUR c, 310,30 pistettä

Omistaja Päivi Salmi&Venla Holopainen, kasvattaja Päivi Salmi  

6. ZirCat’s Hidden Fantasy, BUR c, 290,35 pistettä

Omistaja&kasvattaja Kati Marjala&Isomäki Marko  

7. Shu-Shun Talven Prinsessa, BUR b, 270,00 pistettä

Omistaja Tuija Alonen, kasvatta Päivi Salmi  

7. Arkhitekton Sauli, BUR a, 270,00 pistettä

Omistaja Eeva Pekkala, kasvattaja Ulla Mattila

 Veteraanit

  

1. SP, EC Almond's Mrs.Bukée, BUR a, 75,42 pistettä

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen  

2. IC Nebula’s Radiant Sirius, BUR h, 50,07 pistettä

Omistaja&kasvattaja Seija Marttila  

3. GIP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 45,00 pistettä

Omistaja Kati Marjala&Marko Isomäki, kasvattaja Auri&Vesa Kaihlavirta

 

Siitosurokset

 

1. Enjoy Chunky Monkey, JW (BUR d) 

Omistaja Henrik Karlsson, kasvattaja Marina&Vanessa Forstén

Seirene Nabucco (BUR a)* PIROK, Tampere 15.9. BIS 130,23
Seirene Orangina (BUR h)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS  130,16
Seirene Norma (BUR g)* ISROK, Kuopio 15.4. NOM 110,22
      123,54p

                                                                                                 

2. PR S*Zeitgeist Berlioz (BUR a)

Omistaja Ani Kajander, Kati Savolainen&Pekka Savolainen, kasvattaja Anna Lindström

Ninelli’s Querida Quedaré (BUR n)* ROK, Tampere 16.9. NOM 110,55
Feirefiz Face Of God (BUR c)* TUROK, Turku 18.3 BIS 130,23
Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. NOM 110,53
      117,10p  

                                                                                                   

3. Genuina O’Boy Oliver (BUR b)

Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Nonna Kärki

 

Tassu-Tallin Frodo (BUR d)* RUROK, Helsinki 28.4. NOM 110,39
Feirefiz Jose Carioca (BUR b)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6 NOM 110,24
Tassu-Tallin Freddie M, JW (BUR e)* SUROK, Espoo 28.7. BIS 130,40
      117,01p

                                                                                                  

4. GIP, EC Bjelke’s Niilo, DVM (BUR b) 

Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Bjelke Hansen Anne Marie, DK

SC Belacane Ukkopekka, DVM (BUR b) SUROK, Helsinki 14.1. BIS 130,44
IC Seirene Material Girl, JW (BUR b PIROK, Tampere 15.9. BIS  130,55
Millamarin Jöns Bjelke (BUR n)* TUROK, Turku 25.11. EX1 90,00
      117,00p

                                                                                       

5. CH Oliivian Wagner (BUR b)

Omistaja Annika Laaksonen, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. NOM 110,16
Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)* RUROK, Helsinki 29.12. CAC 93,00
Almond’s Åsa Pumpulipilvi (BUR c)* PIROK, Tampere 19.5. BIS 130,26
      111,14p

                                                                                                   

6. CH Ilovuon Gyanicula gemmata (BUR a)

 Omistaja&kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio

Lilac’s Esmeralda Gypsygirl (BUR n)* URK, Kirkkonummi 6.10. BIS 130,23
Feirefiz Almost Easy (BUR n)*  POH-KIS, Seinäjoki 10.11. NOM 110,12
KyeSuu Cleopatra (BUR a)* TUROK, Turku 25.11. EX1 90,00
      110,12p

 

Siitosnaaraat

 

1. GIC Belacane Lempi Sisko (BUR b) 

Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Eeva Raunela

IP Feirefiz Face Of God (BUR c)* TUROK, Turku 18.3. BIS 130,23
Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. NOM 110,53
Feirefiz Almost Easy (BUR n) POH-KIS, Seinäjoki 10.11. NOM  110,12
      116,96p

                                                                                                  

2. IC Almond’s Simonina (BUR g) 

Omistaja Niina Kauraoja, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

GIC Ninelli’s Kreisi Kelli (BUR n) TUROK, Turku 17.3. BIS 130,66
PR Ninelli’s Pink Pride (BUR d)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. NOM 110,12
Ninelli’s Proudly Presents (BUR a) ERY-SYD, Helsinki 4.11. CAP 93,00
      111,26p

                                                                                                     

3. Hokkuspokkus Ellemírë (BUR g)

Omistaja Mira Fonsén, kasvattaja Pirjo Syväsalo

Seirene Nabucco (BUR a)* PIROK, Tampere 15.9. BIS 130,23
Seirene Norma (BUR g)* ISROK, Kuopio 15.4. NOM 110,22
Seirene Live To Tell (BUR a)* SUROK, Helsinki 14.1. CAP 93,00
      111,15p

                                                                                                     

4. SC Almond’s Tawneee (BUR f)

Omistaja Ani Kajander, kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

Karvanverran K Kassinen (BUR e)* ERY-SYD, Helsinki 4.11. NOM  110,30
IP, IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a) ERY-SYD, Hyvinkää 10.6. NOM  110,15
IC Karvanverran Tuulispää (BUR n) KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIV 100,00
      106,82p

                                                                                                     

5. CH Arkhitekton Malfridur (BUR n)

Omistaja&kasvattaja Ulla Mattila

CH Arkhitekton Symphony (BUR n)* POH-KIS, Vaasa 5.5.  NOM 110,19
IP Arkhitekton Fresco (BUR b) POH-KIS, Vaasa 5.5. NOM  110,21
IP Arkhitekton Secco (BUR n) POROK, Kempele 8.7. BIV 100,00
      106,80p

                                                                                                                                                                                       

6. GIC Almond’s Virginia Woolf (BUR n)

Omistaja&kasvattaja Heini&Hilkka Häkkinen

Almond’s Åsa Pumpulipilvi (BUR c)* PIROK, Tampere 19.5. BIS 130,26
Almond’s Yuri Gagarin (BUR a)* PIROK, Pori 15.7. CAP 93,00
Almond’s Yoko Ono (BUR a)* RUROK, Vantaa 25.8. CAPIB 95,00
      106,09p

 

 7. CH Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)

Omistaja&kasvattaja Päivi Salmi

Shu-Shun Kepeä Geisha (BUR n)* ISROK, Kuopio 15.4. BIV 100,00
Shu-Shun Miyuki Delica (BUR b)* ISROK, Kuopio 14.4. BIV 100,00
Shu-Shun Vallaton Fazerina (BUR n)* PIROK, Tampere 19.5. BIV  100,00
      100,00p

  

8. SC Ninelli's Kreisi Kelli, DSM (BUR n)

Omistaja&kasvattaja Niina Kauraoja

CH Ninelli’s Myrtillus Major (BUR a)  ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. BIV 100,00
PR Ninelli’s MagisterMundiSum (BUR n) ERY-SYD, Helsinki 4.11. CAPIB 95,00
Ninelli’s Sylvi Suloinen (BUR j)* ISROK, Kuopio 23.9. CAP 93,00
      96,00p  

 

9. Tangles Nellie (BUR n)

Omistaja Marie Finne-Bray, kasvattaja Dr Kathy Lewis, Australia

AuroraAustralis Sovereign (BUR n)*  ISROK, Kuopio 15.4. EX1  90,00
AuroraAustralis Bronhill (BUR b)* ISROK, Kuopio 15.4. EX1  90,00
AuroraAustralis Sir Donald (BUR n)* ISROK, Kuopio 15.4. EX2 88,00
      89,33p

           

Kasvattajat

 

1. Seirene

Mira Fonsén

Seirene Koh-i-Noor (BUR c)  ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. BIS 130,25
Seirene Orangina (BUR h)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS 130,16
Seirene Material Girl (BUR b) PIROK, Tampere 15.9. BIS 130,55
Seirene Nabucco (BUR a)* PIROK, Tampere 15.9. BIS 130,23
Seirene Daddy Cool (BUR b) PIROK, Tampere 19.5. NOM 110,57
      126,35p  

                                                                              

2. Feirefiz

Pekka Savolainen

Feirefiz Face Of God (BUR c)* TUROK, Turku 18.3. BIS 130,23
Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. NOM 110,53
Feirefiz Jose Carioca (BUR b)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. NOM 110,24
Feirefiz One Last Time (BUR b)* PIROK, Tampere 19.5. NOM 110,46
Feirefiz Almost Easy (BUR n)* POH-KIS, Seinäjoki 10.11. NOM 110,12
      114,32p

                                                                          

3. Almond’s

Heini&Hilkka Häkkinen

Almond’s Åsa Pumpulipilvi (BUR c)* PIROK, Tampere 19.5. BIS 130,26
Almond’s Zuzan Zarandon (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 18.2. BIV 100,00
SC Almond’s Tawneee (BUR f) PIROK, Tampere 19.5. NOM 110,63
GIC Almond’s Virginia Woolf (BUR n) RUROK, Vantaa 25.8. NOM 110,57
SP, IC Almond’s Molly Malone (BUR b) TUROK, Turku 24.11. NOM 110,30
      112,35p  

                                                                                                        

4. Cattish  

 Tiina Räsänen

IP, CH Cattish Unique Zircon (BUR c) PIROK, Tampere 20.5. NOM  110,30
GIP, GIC Cattish Elven Star (BUR b)  PIROK, Tampere 16.9. NOM  110,17
Cattish Kitty Softpaws (BUR h)* ERY-SYD, Helsinki 4.11. NOM  110,20
Cattish Olympos Hera (BUR h)*  RUROK, Helsinki 29.12. NOM  110,35
Cattish Olympos Zeus (BUR h)* RUROK, Helsinki 30.12. NOM  110,26
      110,26p  

                                                                                               

5. Ninelli’s

Niina Kauraoja

GIC Ninelli’s Kreisi Kelli (BUR n) TUROK, Turku 17.3.  BIS 130,66
PR Ninelli’s Pink Pride (BUR d)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. NOM 110,12
CH Ninelli’s Querida Quedaré (BUR n)* PIROK, Tampere 16.9. NOM 110,55
CH Ninelli’s Myrtillus Major (BUR a) ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. BIV 100,00
IP Ninelli’s Neiti Nurinkurin (BUR a) ISROK, Kuopio 22.9. CAGCIB 96,00
      109,47p

                                                                                                           

6. Arkhitekton

Ulla Mattila

CH Arkhitekton Symphony (BUR n)* POH-KIS, Vaasa 5.5 NOM 110,19
IP Arkhitekton Fresco (BUR b) POH-KIS, Vaasa 5.5. NOM 110,21
IP Arkhitekton Secco (BUR n) POROK, Kempele 8.7. BIV 100,00
CH Arkhitekton De Stijl (BUR a) POROK, Kempele 7.7. BIV 100,00
IC Arkhitekton Feng Shui (BUR a) KES-KIS, Hankasalmi 16.6. CACIB 95,00
      103,08p

                                                                                                      

7. Karvanverran

Ani Kajander

Karvanverran K Kassinen (BUR e)* ERY-SYD, Helsinki 4.11. NOM 110,30
IP, IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a) ERY-SYD, Hyvinkää 10.6. NOM 110,15
IC Karvanverran Tuulispää (BUR n) KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIV 100,00
GIP Karvanverran Usain Bolt (BUR n) TUROK, Turku 18.3. CAPS 97,00
IC Karvanverran Kirijawa K (BUR g)* PIROK, Pori 14.7. CAGCIB 96,00
      102,69p

                                                                                                          

8. Shu-Shun

Päivi Salmi

Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. NOM 110,16
Shu-Shun Kepeä Geisha (BUR n)* ISROK, Kuopio 15.4. BIV 100,00
Shu-Shun Vallaton Fazerina (BUR n)* PIROK, Tampere 19.5. BIV 100,00
Shu-Shun Miyuki Delica (BUR b)* ISROK, Kuopio 14.4. BIV 100,00
IP Shu-Shun Pisarro (BUR c) KES-KIS, Hankasalmi 16.6. CAGCIB 96,00
      101,23p

                                                                                                   

9. Oliivian 

Eeva-Maija Sandström

GIC Oliivian Sandstorm (BUR h) TUROK, Turku 25.11. CACS 97,00
Oliivian Zephyr Six (BUR a)* TUROK, Turku 25.11. BIV 100,00
Oliivian Queen Bee (BUR n) TUROK, Turku 24.11. CAPIB 95,00
Oliivian Wagner (BUR b)* SUROK, Espoo 28.7. CAC 93,00
Oliivian Priyanka (BUR a) TUROK, Turku 18.3. NOM 110,23
      99,05p

 

* -merkityt ovat alle 2v.

 

Vuoden Burmat 2013

Aikuisten, kastraattien, nuorien ja veteraanien tulokset on poimittu suoraan Catshow.fi:n palvelusta, niiltä osin kuin sieltä löytyi kissan tiedot. Mikäli tietoja ei löytynyt palvelusta, tuli omistajan toimittaa tulokset itse pisteiden laskijalle. Tuloksista on poimittu 15 parasta. Siitos- ja kasvattajaluokkiin tuli ilmoittaa kaikki tulokset itse pisteiden laskijalle

Aikuiset

  1. SC, WW09, SW, NW Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM, BUR g, 652,98 pistettä
    Omistaja Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

  2. GIC Seirene Material Girl, JW, BUR b, 612,33 pistettä
    Omistaja Marina Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

  3. GIC Ninelli's Querida Quedaré, BUR n, 570,91 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Niina Kauraoja

  4. SC GB*Rumba Quintessential, BUR j, 551,19 pistettä
    Omistaja Heini & Hilkka Häkkinen, kasvattaja Helen Marriott-Power & Vanessa Marriot

  5. IC Silky Majesty Ulysses, BUR c, 551,07 pistettä - paras uros
    Omistaja Eeva-Maija Sandström & Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule

  6. CH Feirefiz Almost Easy, BUR n, 501,96 pistettä
    Omistaja Jenny Salmela, kasvattaja Pekka Savolainen

  7. GIC Feirefiz One Last Time, BUR b, 498,42 pistettä
    Omistaja Päivi Avotie, kasvattaja Pekka Savolainen

  8. GIC Millamarin Hoo Moilanen, BUR n, 496,27 pistettä
    Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anna-Mari Andersson

  9. IC Lilac's Esmeralda Gypsygirl, BUR n, 486,00 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Eija Lang

  10. IC Karvanverran JouluTaika, BUR n, 485,00 pistettä
    Omistaja Kaisu Leinonen, kasvattaja Ani Kajander

  11. IC Arkhitekton Tarja, BUR f, 477,00 pistettä
    Omistaja Lotta Ovaska, kasvattaja Ulla Mattila

  12. CH Beneloben Cyranos, BUR b, 464,00 pistettä
    Omistaja Krista Nurmi, kasvattaja Tanja Holopainen

  13. CH Seirene Norma, BUR g, 369,00 pistettä
    Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén

  14. GIC Almond's Virginia Woolf, BUR n, 291,00 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen

  15. CH Shu-Shun Jandia, BUR b, 279,00 pistettä
    Omistaja Lotta Ovaska, kasvattaja Päivi Salmi

Kastraatit

  1. GIP, WW13 Alba Regia Ganxsta Gizi, BUR h, 653,05 pistettä
    Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Judit Tóth & Laca Pál

  2. SP, SC Niorun Billie Holiday DVM, DSM, BUR n, 611,12 pistettä
    Omistaja Heini & Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen

  3. IP, SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 570,59 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

  4. GIP, GIC Cattish Elven Star, BUR b, 564,15 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

  5. IP Arkhitekton Sari, BUR g, 556,59 pistettä
    Omistaja Mervi Kaplas, kasvattaja Ulla Mattila

  6. SP, EC Almond's Mrs. Bukée, BUR a, 537,74 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen

  7. SP, SC Pardofelis Guinevere, BUR j, 527,66 pistettä
    Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Anne Laukka

  8. IP Karvanverran K Kassinen, BUR e, 526,00 pistettä - paras uros
    Omistaja Helena Rantala, kasvattaja Ani Kajander

  9. IP, GIC Belacane Lempi Sisko, BUR b, 525,51 pistettä
    Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Eeva Raunela

  10. IP Cattish Unique Sapphire, BUR j, 512,39 pistettä
    Omistaja Jari Lipponen, kasvattaja Tiina Räsänen

  11. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 511,53 pistettä
    Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

  12. GIP Katruskan Chelindrea, BUR n, 511,53 pistettä
    Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Katriina Salonen

  13. IP, CH Cattish Unique Zircon, BUR c, 508,44 pistettä
    Omistaja Jari Lipponen, kasvattaja Tiina Räsänen

  14. IP Cattish Rudolf The RedNosed, BUR d, 507,51 pistettä
    Omistaja Kim Kurkinen, kasvattaja Tiina Räsänen

  15. IP Karvanverran JouluValo, BUR a, 506,00 pistettä
    Omistaja Päivi Rantala, kasvattaja Ani Kajander

  16. SP, CH Vervain Haruko, BUR c, 498,11 pistettä
    Omistaja Tiina Räsänen, kasvattaja Naomi Johnson

Nuoret

  1. Isä-Brownin Ushuaia, JW, BUR n, 391,07 pistettä
    Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Hilda Salonen

  2. Seirene Polina, BUR f, 370,50 pistettä
    Omistaja Pirjo Syväsalo, kasvattaja Mira Fonsén

  3. Feirefiz Diamonds And Rust, BUR g, 330,39 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen

  4. Aficats Don't Mess With ME!, BUR b, 300,19 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Raija Alonen & Julia Järvinen

  5. ZirCat's Irwin Goodman, BUR a, 300,19 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Kati Marjala & Marko Isomäki

  6. Ninelli's Villi Vadelma, BUR c, 290,32 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Niina Kauraoja

  7. Karvanverran Esme Azul, BUR a, 290,27 pistettä
    Omistaja Kaisu Leinonen, kasvattaja Ani Kajander

  8. Lilac's Song for Love, BUR a, 280,00 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Eija Lang

  9. Ilovuon Dr. Feelgood, BUR f, 270,00 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio

  10. Seirene Queen Bee, BUR n, 270,00 pistettä
    Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén

  11. CH Feirefiz Almost Easy, BUR n, 220,17 pistettä
    Omistaja Jenny Salmela, kasvattaja Pekka Savolainen

  12. CH Shu-Shun Jandia, BUR b, 178,00 pistettä
    Omistaja Lotta Ovaska, kasvattaja Päivi Salmi

  13. Aficats Designed ToBe Loved, BUR b, 90,00 pistettä
    Omistaja Jenni Kylväjä, kasvattaja Raija Alonen & Julia Järvinen

Veteraanit

  1. SP, EC Almond's Mrs.Bukée, BUR a, 70,18 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen

  2. SP, IC Almond's Pikku Myy, BUR f, 50,11 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen

  3. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 50,09 pistettä
    Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

  4. GIP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 45,04 pistettä
    Omistaja Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattaja Auri & Vesa Kaihlavirta

  5. IP, GIC Ravissant Cean Laqué, BUR h, 45,00 pistettä
    Omistaja Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattaja Auri & Vesa Kaihlavirta

  6. SP Oliivian Priyanka, BUR a, 30,00 pistettä
    Omistaja Marja Kullberg, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

  7. SP, SC Pardofelis Guinevere, BUR j, 25,10 pistettä
    Omistaja Jaana Honkonen, kasvattaja Anne Laukka

  8. GIP, EC Bjelke's Niilo, DVM, BUR b, 15,00 pistettä
    Omistaja Andersson Pekka, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen

  9. GIP, CH Seirene Gordias, BUR d, 10,00 pistettä
    Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén
    &
    GIP, GIC Cattish Elven Star,
    BUR b, 10,00 pistettä
    Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

Siitosurokset

 

1. Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n)
Omistaja Mira Fonsén & Marina Forstén, kasvattaja Elena Korotaeva, Venäjä
 
Isä-Brownin Ushuaia, JW (BUR n)* TUROK, Turku 23.11. BIS 130,44
Seirene Polina (BUR f)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS 130,17
Enjoy Candy Cane (BUR d)* RUROK, Helsinki 27.4. NOM 110,22
  123,61 p.
2. Tassu-Tallin Freddie M, JW (BUR e)
Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Päivi & Pertti Lehto
 
Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)* PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,19
Feirefiz Silver Lining (BUR j)* SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,28
Feirefiz Pal Of Mine (BUR c)* TUROK, Turku 23.11. BIV 100,00
  113,49 p.
3. Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a)
Omistaja Marko Redsven, kasvattaja Arja Ilomäki-Vuorio
 
Feirefiz Almost Easy (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 17.2. BIS 130,17
Feirefiz Gunslinger (BUR a)* KES-KIS, Hankasalmi 15.6. NOM 110,17
IC Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)* RUROK, Kirkkonummi BIV 100,00
  113,45 p.
4. Leader New York (BUR b)
Omistaja Tiina Maalismaa
 
Arkhitekton Grishina (BUR n)* POH-KIS, Seinäjoki 29.9. NOM 110,23
Arkhitekton Anastasia (BUR b)* SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,28
Akhitekton Katariina (BUR j)* POROK, Kempele 6.7. BIV 100,00
  106,84 p.
5. Seirene Nabucco (BUR a)
Omistaja Sanna-Maija Valkeasuo, kasvattaja Mira Fonsén
 
MunKisun Meukow for Cattish (BUR c)* ISROK, Kuopio 7.12. NOM 110,26
Aficats Don't Mess With ME (BUR b)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,19
Lilac's Song for Love (BUR a)* TUROK, Turku 24.11. BIV 100,00
  106,82 p.
6. Harebell Aramis (BUR e)
Omistaja Merja Landgren, kasvattaja Sinikka Luoma
 
IP Arkhitekton Sari (BUR g)* POH-KIS, Seinäjoki 29.9. BIS 130,10
IC Arkhitekton Tarja (BUR f) ISROK, Kuopio 7.12. CAGCIB 96,00
Ninelli's TomTomTom (BUR a)* SUROK, Helsinki 27.7. CAC 93,00
  106,37 p.
7. IC Oliivian Wagner (BUR b)
Omistaja Annika Laaksonen, kasvattaja Eeva-Maija Sandström
 
Ninelli's Villi Vadelma (BUR c)* TUROK, Turku 23.3. NOM 110,32
Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,40
CH Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)* PIROK, Tampere 7.9. CACIB 95,00
  105,24 p.
8. Laurin Von Tali (BUR n)
Omistaja Mirkka Kangasluoma, kasvattaja Ingrid Rönnfeldt
 
ZirCat's Irwin Goodman (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,19
ZirCat's Iggy Pop (BUR c)* PIROK, Tampere 8.9. NOM 110,19
Frostnight's Rainy Lullaby (BUR h)* ERY-SYD, Hyvinkää 9.6. EX1 90,00
  103,48 p.
9. Oliivian Zephyr Six (BUR a)
Omistaja Anette Malinen, kasvattaja Eeva-Maija Sandström
 
Karvanverran Esme Azul (BUR a)* URK, Kirkkonummi 12.10. NOM 110,27
Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)* ISROK, Kuopio 7.12. NOM 110,16
Karvanverran Elis Ebony (BUR n)* TUROK, Turku 23.11. EX1 90,00
  103,476 p.

 

Siitosnaaraat

1. Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
Omistaja Mira Fonsén, kasvattaja Pirjo Syväsalo
 
Seirene Nabucco (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,22
Seirene Polina (BUR f)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS 130,17
Seirene Norma (BUR g)* POROK, Kempele 7.7. CAC 93,00
  117,80 p.
2. IP, GIC Belacane Lempi Sisko, DM (BUR b)
Omistaja Pekka Savolainen, kasvattaja Eeva Raunela
 
Feirefiz Almost Easy (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 17.2. BIS 130,17
Feirefiz Gunslinger (BUR a)* KES-KIS, Hankasalmi 15.6. NOM 110,17
Feirefiz Face Of God (BUR c)* TUROK, Turku 23.3. CAGPIB 96,00
  112,11 p.
3. IC Feirefiz Your Sweet 666 (BUR n)
Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen
 
Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)* PIROK PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,19
Feirefiz Pal Of Mine (BUR c)* TUROK, Turku 23.11. BIV 100,00
Feirefiz Railroad Boy (BUR a)* ISROK, Kuopio 7.12. EX1 90,00
  106,73 p.
4. Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
Omistaja Päivi Salmi & Miia Korhonen, kasvattaja Päivi Salmi
 
Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)* ISROK, Kuopio 7.12. NOM 110,16
Shu-Shun Bahia Feliz (BUR h)* KES-KIS, Jyväskylä 16.2. NOM 110,16
Shu-Shun Jandia (BUR b)* PIROK, Tampere 25.5. CAC 93,00
  104,44 p.
5. IC Almond's Simonina (BUR g)
Omistaja Niina Kauraoja, kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen
 
SC Ninelli's Kreisi Kelli, DSM (BUR n) TUROK, Turku 23.3. NOM 110,70
PR Ninelli's Proudly Presents (BUR a) SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,27
Ninelli's Wild Whirlwind (BUR a)* PIROK, Tampere 25.5. EX1 90,00
  103,66 p.
6. ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
Omistaja Jenni & Petri Sillanpää, kasvattaja Kati Marjala & Marko Isomäki
 
ZirCat's Isaac Hayes (BUR n)* PIROK, Tampere 7.9 EX1 90,00
ZirCat's Irwin Goodman (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,19
ZirCat's Iggy Pop (BUR c)* PIROK, Tampere 8.9. NOM 110,25
  103,48 p.
7. SC Ninelli's Kreisi Kelli, DSM (BUR n)
Omistaja & kasvattaja Niina Kauraoja
 
CH Ninelli's Myrtillus Major (BUR a) SUROK, Helsinki 27.7. BIV 100,00
PR Ninelli's Sylvi Suloinen (BUR j)* KES-KIS, Hankasalmi 15.6. CAPIB 95,00
Ninelli's Sulo Suurenmoinen (BUR b) PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,22
  101,74 p.
8. IC Shu-Shun Misty Dawn (BUR b)
Omistaja & kasvattaja Päivi Salmi
 
Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h) KES-KIS, Jyväskylä 16.2. NOM 110,17
Shu-Shun Stayin' Alive (BUR n)* PIROK, Tampere 25.5. BIV 100,00
Shu-Shun Vallaton Fazerina (BUR n)* TUROK, Turku 24.3. EX2 88,00
  99,39 p.
9. GIC Almond's Virginia Woolf (BUR n)
Omistaja & kasvattaja Heini & Hilkka Häkkinen
 
GIP Almond's Yoko Ono (BUR a) PIROK, Tampere 25.5. BIV 100,00
Almond's Yuri Gagarin (BUR a) PIROK, Tampere 25.5. CAP 93,00
Almond's Åsa Pumpulipilvi (BUR c)* PIROK, Tampere 25.5. CAC 93,00
  95,33 p.
10. CH Seirene Norma (BUR g)
Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén
 
Seirene Queen Bee (BUR n)* POROK, Kempele 6.7. EX1 90,00
Seirene Queen of Enigmatc (BUR f)* POROK, Kempele 6.7. EX1 90,00
Seirene Quaterback King (BUR n)* POROK, Kempele 6.7. EX1 90,00
  90,00 p.
11. KyeSuu Bora Beauty (BUR c)
Omistaja Tiina Tienhaara, kasvattaja Liisa Laula
 
KyeSuu Desiree (BUR b)* PIROK, Tampere 8.9. EX1 90,00
KyeSuu Daisy (BUR c)* TUROK, Turku 23.11. EX1 90,00
KyeSuu Daavid (BUR c)* TUROK, Turku 23.11. EX2 88,00
  89,33 p.

Kasvattajat

1. Seirene
Mira Fonsén
 
GIC Seirene Material Girl, JW, DVM (BUR b) PIROK, Tampere 25.5 BIS 130,67
NW,WW,SW,SC Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM (BUR g) RUROK, Helsinki 28.4. 16.6. BIS 130,65
Seirene Nabucco (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,22
Seirene Polina (BUR f)* KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS 130,17
SP, GIC Seirene Hamlet II (BUR n) TUROK, Turku 23.11. NOM 110,31
  126,40 p.
2. Feirefiz
Pekka Savolainen
 
Feirefiz Almost Easy (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 17.2. BIS 130,17
Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)* PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,19
Feirefiz One Last Time (BUR b) TUROK, Turku 23.11. NOM 110,42
Feirefiz Silver Lining (BUR j)* SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,28
Feirefiz Gunslinger (BUR a)* KES-KIS, Hankasalmi 15.6. NOM 110,17
  118,25 p.
3. Cattish
Tiina Räsänen
 
Cattish Puss in Boots (BUR e)* ISROK, Kuopio 13.4. BIS 130,18
SC Cattish Fort Charlotte (BUR j) KES-KIS, Hankasalmi 16.6. BIS 130,16
IP Cattish Rudolf The RedNosed (BUR d)* RUROK, Vantaa 24.8. NOM 110,29
IP, CH Cattish Unique Zircon (BUR c) POROK, Kempele 6.7. NOM 110,23
IC Cattish Kitty Softpaws (BUR h)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,22
  118,22 p.
4. Arkhitekton
Ulla Mattila
 
IP Arkhitekton Sari (BUR g) POH-KIS, Seinäjoki 29.9. BIS 130,10
IP Arkhitekton Fresco (BUR b) KES-KIS, Jyväskylä 16.2. NOM 110,12
IP Arkhitekton Secco (BUR n) POROK, Kempele 7.7. NOM 110,21
Arkhitekton Grishina (BUR n)* POH-KIS, Seinäjoki 29.9. NOM 110,23
Arkhitekton Anastasia (BUR b)* SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,28
  114,19 p.
5. Shu-Shun
Päivi Salmi
 
Shu-Shun Bahia Feliz (BUR h)* KES-KIS, Jyväskylä 16.2. NOM 110,16
Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h) KES-KIS, Jyväskylä 16.2. NOM 110,17
Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)* ISROK, Kuopio 7.12. NOM 110,16
Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,40
Shu-Shun Stayin' Alive (BUR n)* PIROK, Tampere 25.5. BIV 100,00
  108,19 p.
6. Ninelli's
Niina Kauraoja
 
GIC Ninelli's Querida Quedaré (BUR n) SUROK, Lahti 20.1. NOM 110,47
SC Ninelli's Kreisi Kelli, DSM (BUR n) TUROK, Turku 23.3. NOM 110,70
Ninelli's Villi Vadelma (BUR c)* TUROK, Turku 23.3. NOM 110,32
PR Ninelli's Sylvi Suloinen (BUR j)* KES-KIS, Hankasalmi 15.6. CAPIB 95,00
PR Ninelli's Proudly Presents (BUR a) SUROK, Helsinki 27.7. NOM 110,27
  107,35 p.
7. Karvanverran
Ani Kajander
 
IP,IC Karvanverran Kalevantuli (BUR a) RUROK, Vantaa 24.8. NOM 110,19
Karvanverran Esme Azul (BUR a)* URK, Kirkkonummi 12.10. NOM 110,27
IC Karvanverran JouluTaika (BUR n)* SUROK, Lahti 19.1. BIV 100,00
GIP Karvanverran Usain Bolt (BUR n) PIROK, Tampere 7.9. CAPS 97,00
IP Karvanverran K Kassinen (BUR e) PIROK, Tampere 7.9. CAGPIB 96,00
  102,69 p.
8. Almond's
Heini & Hilkka Häkkinen
 
CH Almond's Älypää (BUR n)* SUROK, Lahti 19.1. CAC 93,00
GIP Almond's Yoko Ono (BUR a) PIROK, Tampere 25.5. BIV 100,00
Almond's Åsa Pumpulipilvi (BUR c)* PIROK, Tampere 25.5. CAC 93,00
SP,EC Almond's Mrs. Bukée (BUR a) PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,30
SP, IC Almond's Pikku Myy (BUR f) ISROK, Kuopio 7.12. NOM 110,20
  101,30 p.
9. ZirCat's
Kati Marjala & Marko Isomäki
 
IC ZirCat's Grand Canyon (BUR n) PIROK, Tampere 26.5. CAGCIB 96,00
ZirCat's Isaac Hayes (BUR n)* PIROK, Tampere 7.9. EX1 90,00
ZirCat's Irwin Goodman (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. NOM 110,19
ZirCat's Inner Circle (BUR a)* PIROK, Tampere 7.9. EX1 90,00
ZirCat's Iggy Pop (BUR c)* PIROK, Tampere 8.9. NOM 110,25
  99,29 p.
10. KyeSuu
Liisa Laula
 
KyeSuu Bora Blu (BUR a) TUROK, Turku 23.3. CACIB 95,00
KyeSuu Desiree (BUR b)* PIROK, Tampere 8.9. EX1 90,00
KyeSuu Alexandra Nazu (BUR c) TUROK, Turku 23.11. NOM 110,59
KyeSuu Daisy (BUR c)* TUROK, Turku 23.11. EX1 90,00
KyeSyy Cleopatra (BUR a)* TUROK, Turku 23.11. CAC 93,00
  95,72 p.

Vuoden Burmat 2014

Aikuiset

1. Isä-Brownin Ushuaia, JW, BUR n, 611,92 pistettä
Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Hilda Salonen

2. IC ZirCat’s Irwin Goodman, BUR a, 571,42 pistettä
Omistaja & kasvattaja Kati Marjala & Marko Isomäki

3. CH Seirene Polina, BUR f, 566,22 pistettä – paras naaras
Omistaja Pirjo Syväsalo, kasvattaja Mira Fonsén

4. IC Seirene Queen Bee, BUR n, 507,67 pistettä
Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén

5. SC Ninelli’s Querida Quedaré, BUR n, 498,52 pistettä
Omistaja & kasvattaja Niina Kauraoja

6. GIC Karvanverran Kirijawa K, BUR g, 494,29 pistettä
Omistaja & kasvattaja Ani Kajander

7. IC Bjelke’s Givenchy, BUR n, 493,27 pistettä
Omistaja Eija Lang, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen

8. GIC Lilac’s Esmeralda Gypsygirl, BUR n, 402,26 pistettä
Omistaja & kasvattaja Eija Lang

9. Aficats Don’t Mess With ME!, BUR b, 186,00 pistettä
Omistaja & kasvattaja Raija Alonen & Julia Järvinen

10. IC Shu-Shun Talven Prinsessa, BUR b, 95,00 pistettä
Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

 

Kastraatit

1. SP, SC Niorun Billie Holiday, DVM, DSM, BUR n, 610,95 pistettä
Omistaja Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen

2. GIP, CH Cattish Unique Zircon, BUR c, 540,86 pistettä – paras uros
Omistaja Jari Lipponen, kasvattaja Tiina Räsänen

3. GIP Cattish Rudolf The RedNosed, BUR d, 537,73 pistettä
Omistaja Kim Kurkinen & Mari Kiuru, kasvattaja Tiina Räsänen

4. GIP, SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 537,61 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

5. SP Katruskan Chelindrea, BUR n, 511,31 pistettä
Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Katriina Salonen

6. GIP Karvanverran K Kassinen, BUR e, 508,37 pistettä
Omistaja Helena Rantala, kasvattaja Ani Kajander

7. IP Arkhitekton Sari, BUR g, 498,12 pistettä
Omistaja Mervi Kaplas, kasvattaja Ulla Mattila

8. IP Mama-Alcialon Diamond Diva, BUR f, 478,00 pistettä
Omistaja Raija Alonen & Julia Järvinen, kasvattaja Tuija Alonen

9. GIP, CH Seirene Gordias, BUR d, 220,42 pistettä
Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

10. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 110,21 pistettä
Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

11. SP Aficats Berenike, BUR f, 97,00 pistettä
Omistaja Liisa Alonen, kasvattaja Raija Alonen & Julia Järvinen

 

Nuoret

1. Zaffiro Kratti, BUR n, 370,69 pistettä
Omistaja Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Elena Shagieva

2. Lovestory’s Triumph Tiger, BUR n, 370,42 pistettä
Omistaja Sari Peltonen & Mira Fonsén, kasvattaja Mary Hellman

3. Oliivian Öyvind, BUR e, 350,55 pistettä
Omistaja Sanna Tiisanoja, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

4. Oliivian Äppelpaj, BUR j, 350,41 pistettä
Omistaja & kasvattaja Eeva-Maija Sandström

5. Cattish Lucy van Pelt, BUR f, 330,66 pistettä
Omistaja Mari Kiuru & Tiina Räsänen, kasvattaja Tiina Räsänen

6. Hokkuspokkus Djelibeybi, BUR j, 330,32 pistettä
Omistaja Tiina Räsänen, kasvattaja Pirjo Syväsalo

7. IC Bjelke’s Givenchy, BUR n, 320,34 pistettä
Omistaja Eija Lang, kasvattaja Anne Marie Bjelke Hansen

8. Mama-Alcialon MahtavaMaria, BUR f, 310,69 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

9. Karvanverran Ofelia, BUR e, 290,33 pistettä
Omistaja & kasvattaja Ani Kajander

10. Oliivian Äf-duuri, BUR g, 268,00 pistettä
Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

Veteraanit

1. GIP, SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 65,29 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

2. GIP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 40,05 pistettä
Omistaja Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattaja Auri & Vesa Kaihlavirta

3. PR, IC Shu-Shun Misty Dawn, BUR b, 40,00 pistettä
Omistaja & kasvattaja Päivi Salmi

4. GIP, GIC Ravissant Cean Laqué, BUR h, 35,04 pistettä
Omistaja Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattaja Auri & Vesa Kaihlavirta

5. GIP, CH Seirene Gordias, BUR d, 25,09 pistettä
Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

6. SP Katruskan Chelindrea, BUR n, 25,00 pistettä
Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Katriina Salonen

7. SP, GIC Seirene Hamlet II, BUR n, 5,00 pistettä
Omistaja Tom Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

 

Siitosurokset

1. Wild Angel’s Valenok of Seirene (BUR n) - 123,69 pistettä
Omistaja Mira Fonsén & Marina Forstén, kasvattaja Elena Korotaeva, Venäjä

  • GIC Isä-Brownin Ushuaia, JW (BUR n)* TUROK, Turku 23.11. BIS 130,45
  • CH Seirene Polina (BUR f)* POH-KIS, Hankasalmi 16.3. BIS 130,16
  • IC Seirene Queen Bee (BUR n)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,46

2. IC Silky Majesty Ulysses (BUR c) - 123,54 pistettä
Omistaja Eeva-Maija Sandström & Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule
  • Oliivian Äppelpaj (BUR j)* URK, Salo 22.3. BIS 130,23
  • Oliivian Öyvind (BUR e)* PIROK, Sastamala 7.9. BIS 130,11
  • Oliivian Öitten Prinssi (BUR d)* TUROK, Turku 23.11. NOM 110,28 

3. GIC Feirefiz One Last Time (BUR b) - 104,49 pistettä
Omistaja Päivi Avotie, kasvattaja Pekka Savolainen

  • Feirefiz Black Rain (BUR n)* TUROK, Turku 22.11. NOM 110,24
  • Feirefiz Dreamer (BUR n)* RUROK, Kirkkonummi 21.12. NOM 110,22
  • Cattish Puss In Boots (BUR e) ISROK, Toivala 12.7. CAP 93,00                                           

4. Aficats Don’t Mess With ME! (BUR b) - 100,05 pistettä
Omistaja & kasvattaja Raija Alonen & Julia Järvinen

  • Beneloben Elegant Eugeny (BUR c)* ISROK, Kuopio 29.11. NOM 110,15
  • Beneloben Excellent Evita (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. BIV 100,00
  • Benelobe Edison Eddie (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. EX1 90,00

5. Harebell Aramis (BUR e) - 100,04 pistettä
Omistaja Merja Landgren, kasvattaja Sinikka Luoma

  • PR Oliivian Zarleenah (BUR g)* KES-KIS, Jyväskylä 16.2. CAPIB 95,00
  • GIP Arkhitekton Sari (BUR g) POH-KIS, Kokkola 15.3. NOM 110,12
  • CH Oliivian Zina Aberina (BUR e)* TUROK, Turku 6.4. CACIB 95,00

6. Munkisun Meukow for Cattish (BUR c) - 96,79 pistettä
Omistaja Tiina Räsänen ja Minna Leinonen, kasvattaja Päivi Munnukka

  • Cattish Ada Rising (BUR h)* RUROK, Vantaa 23.8. NOM 110,36
  • Cattish Mercury Rising (BUR e)* POROK, Kempele 5.7. EX1 90,00
  • Jigglypuff’s Jack Sparrow (BUR e)* ISROK, Kuopio 30.11. EX1 90,00

7. CH Feirefiz Illuminated (BUR a) - 96,72 pistettä
Omistaja Niina Kauraoja, kasvattaja Pekka Savolainen

  • Feirefiz Locked Out Of Heaven (BUR a)* SUROK, Helsinki 27.7. EX1 90,00
  • Ninelli’s Yin Yang (BUR n)* TUROK, Turku 22.11. NOM 110,17
  • Ninelli’s Zadushevnij Zvon (BUR e)* TUROK, Turku 23.11. EX1 90,00

8. Oliivian Zephyr Six (BUR a) - 95,33 pistettä
Omistaja Markku Malinen, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

  • Karvanverran Esme Azul (BUR a)* URK, Salo 22.3. BIV 100,00
  • Shu-Shun Hot Chili (BUR d)* KES-KIS, Jämsä 15.6. CAC 93,00
  • Shu-Shun Star Anise (BUR n)* ISROK, Toivala 12.7. CAP 93,00

 

Siitosnaaraat

1. G-Point Bourimea*RU (BUR n) - 110,14 pistettä
Omistaja Pekka Savolainen & Päivi Avotie, kasvattaja Svetlana Krasichkova

  • CH Feirefiz Illuminated (BUR a)* URK, Salo 22.3.  NOM 110,27
  • Feirefiz Black Rain (BUR n)* TUROK, Turku 22.11. NOM 110,24
  • Feirefiz Dreamer (BUR n)* RUROK, Kirkkonummi 21.12. NOM  110,22                                                                       

2. Oliivian Wahine (BUR h) - 110,13 pistettä
Omistaja & kasvattaja Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Öyvind (BUR e)* PIROK, Tampere 7.9. BIS130,11
  • Oliivian Öitten Prinssi (BUR d)* TUROK, Turku 23.11. NOM 110,28
  • Oliivian Öitten Prinsessa (BUR j)* ERY-SYD, Espoo 8.11. EX190,00

3. CH Oliivian Zina Aberina (BUR e) - 107,74 pistettä
Omistaja & kasvattaja Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Äppelpaj (BUR j)* URK, Salo 22.3. BIS 130,23
  • Oliivian Ärtla (BUR g)* URK, Salo 22.3. BIV 100,00
  • Oliivian Äf-duuri (BUR g)* TUROK, Turku 22.11. CAP 93,00

4. CH Beneloben Dalissia (BUR b) - 100,05 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tanja Holopainen

  • Beneloben Elegant Eugeny (BUR c)* ISROK, Kuopio 29.11. NOM 110,15
  • Beneloben Excellent Evita (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. BIV 100,00
  • Benelobe Edison Eddie (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. EX1 90,00 

5. Tangles Nellie (BUR n) - 98,38 pistettä
Omistaja Piers Bray & Marie Finne-Bray, kasvattaja Kathy Lewis

  • AuroraAustralis Banjo (BUR b)* ISROK, Toivala 13.7. NOM 110,14
  • AuroraAustralis Melba (BUR n)* ISROK, Toivala 13.7. EX1 90,00
  • AuroraAustralis Kaiser Sosè (BUR n) ISROK, Kuopio 30.11. CAPIB 95,00

6. CH Seirene Norma (BUR g) - 96,15 pistettä
Omistaja Sanna Hietala, kasvattaja Mira Fonsén

  • Seirene Queen Bee (BUR n)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,46
  • Enigmatic Atlas of Globetrotter (BUR b)* PIROK, Tampere 10.5. EX2 88,00
  • Enigmatic Aenigma (BUR b)* PIROK, Tampere 10.5. EX1 90,00

7. Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h) - 93,67 pistettä
Omistaja Päivi Salmi & Miia Korhonen, kasvattaja Päivi Salmi

  • Shu-Shun Jandia (BUR b)* POROK, Kempele 5.7. CACIB 95,00 
  • Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)* ISROK, Toivala 12.7. CAC 93,00 
  • Shu-Shun Star Anise (BUR n )* ISROK, Toivala 12.7. CAC 93,00

8. Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c) - 93,33 pistettä
Omistaja Päivi Salmi & Venla Elo, kasvattaja Päivi Salmi

  • Shu-Shun Tulikukka (BUR b)* ISROK, Kuopio 30.11. BIV 100,00
  • Shu-Shun Seikkailijan Tähti (BUR c)* YkkösKissat, Kotka 20.9. EX1 90,00
  • Shu-Shun Tiikerin Lilja (BUR j)* ISROK, Toivala 12.7. EX1 90,00

 

Kasvattajat

1. Seirene - 114,30 pistettä
Mira Fonsén

  • CH Seirene Polina (BUR f)* POH-KIS, Kokkola 16.3. BIS 130,16
  • SC Seirene Material Girl, JW, DVM (BUR b) PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,46
  • IC Seirene Queen Bee (BUR n)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,46
  • SP, GIC Seirene Hamlet II (BUR n) PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,21
  • GIP, CH Seirene Gordias (BUR d) PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,21

2. . Feirefiz - 114,22 pistettä
Pekka Savolainen

  • CH Feirefiz Illuminated (BUR a)* URK, Salo 22.3. NOM 110,27
  • GIC Feirefiz One Last Time (BUR b) ERY-SYD, Espoo 9.11. BIS 130,16
  • Feirefiz Black Rain (BUR n)* TUROK, Turku 22.11. NOM 110,24
  • IC Feirefiz Almost Easy (BUR n) ISROK, Kuopio 29.11. NOM 110,20
  • Feirefiz Dreamer (BUR n)* RUROK, Kirkkonummi 21.12. NOM 110,22

3. Oliivian - 113,12 pistettä
Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Öyvind (BUR e)* PIROK, Tampere 7.9. BIS 130,11
  • Oliivian Öitten Prinssi (BUR d)* TUROK, Turku 23.11. NOM 110,28
  • Oliivian Äppelpaj (BUR j)* URK, Salo 22.3. BIS 130,23
  • Oliivian Ärtla (BUR g)* URK, Salo 22.3. BIV 100,00
  • PR Oliivian Zarleenah (BUR g) KES-KIS, Jyväskylä 16.2. CAPIB 95,00

4. Cattish - 110,29 pistettä
Tiina Räsänen

  • GIP Cattish Rudolf The RedNosed (BUR d) ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. NOM 110,23
  • Cattish Peppermint Patty (BUR h)* PIROK, Sastamala 6.9. NOM 110,23
  • GIP, CH Cattish Unique Zircon (BUR c) PIROK, Sastamala 6.9. NOM 110,26
  • Cattish Ada Rising (BUR h)* RUROK, Vantaa 23.8. NOM 110,36
  • Cattish Lucy van Pelt (BUR f)* SUROK, Helsinki 26.7. NOM 110,37

5.  Karvanverran - 106,17 pistettä
Ani Kajander

  • IC Karvanverran Esme Azul (BUR a)* URK, Salo 22.3. BIV 100,00
  • GIP Karvanverran K Kassinen (BUR e) RUROK, Helsinki 12.4. NOM 110,24
  • GIC Karvanverran JouluTaika (BUR n) ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. BIV 100,00
  • Karvanverran Ofelia (BUR e)* RUROK, Vantaa 24.8. NOM 110,33
  • GIC Karvanverran Kirijawa K (BUR g) RUROK, Kirkkonummi 21.12. NOM 110,29

6. Shu-Shun - 101,06 pistettä
Päivi Salmi

  • Shu-Shun Vallaton Fazerina (BUR n) URK, Salo 22.3. NOM 110,33
  • Shu-Shun Misty Dawn (BUR b) PIROK, Tampere 10.5. BIV 100,00
  • Shu-Shun Tulisuudelma (BUR c) ISROK, Toivala 12.7. BIV 100,00
  • Shu-Shun Tulikukka (BUR b)* ISROK, Kuopio 30.11. BIV 100,00
  • Shu-Shun Jandia (BUR b)* POROK, Kempele 5.7. CACIB 95,00

7.  Ninelli’s - 100,74 pistettä
Niina Kauraoja

  • GIC Ninelli’s Querida Quedaré (BUR n) RUROK, Vantaa 23.8. NOM 110,52
  • Ninelli’s Xiàn Xingxing (BUR c)* PIROK, Tampere 10.5. EX1 90,00
  • Ninelli’s Nenu-Nenu (BUR e) KES-KIS, Jämsä 14.6. CAGPIB 96,00
  • GIP Ninelli’s Pink Pride (BUR d) KES-KIS, Jämsä 14.6. CAPS 97,00
  • Ninelli’s Yin Yang (BUR n)* TUROK, Turku 22.11. NOM 110,16

8. Beneloben - 97,23 pistettä
Tanja Holopainen

  • Beneloben Elegant Eugeny (BUR c)* ISROK, Kuopio 29.11. NOM 110,15
  • Beneloben Excellent Evita (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. BIV 100,00
  • Benelobe Edison Eddie (BUR b)* ISROK, Kuopio 29.11. EX1 90,00
  • PR, CH Beneloben Dawiina (BUR h) ISROK, Kuopio 29.11. CAP 93,00
  • Beneloben Dandee (BUR d)* ISROK, Toivala 13.7. CAP 93,00

 

 

 

 

 

Vuoden Burmat 2015

 

Aikuiset

1. IC Zaffiro Kratti, BUR b, 591,64 pistettä

Omistajat Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Elena Shagieva

2. GIC Seirene Queen Bee, BUR n, 570,97 pistettä – paras naaras

Omistajat Sanna Hietala & Markus Jaakola, kasvattaja Mira Fonsén

3. SC Seirene Material Girl, JW, DVM, BUR b, 558,60 pistettä

Omistajat Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

4. GIC LV*Silky Majesty Ulysses, BUR c, 527,46 pistettä

Omistajat Eeva-Maija Sandström & Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule

5. GIC FI*MunKisun Meukow for Cattish, BUR c, 514,10 pistettä

Omistajat Tiina Räsänen & Minna Leinonen, kasvattaja Päivi Munnukka

6. IC Cattish Ada Rising, BUR h, 511,78 pistettä

Omistaja Elsi Saariniemi, kasvattaja Tiina Räsänen

7. Arkhitekton Alnwick, BUR b, 501,12 pistettä

Omistajat Ulla Mattila & Tiina Maalismaa, kasvattaja Ulla Mattila

8. GIC ZirCat's Irwin Goodman, BUR a, 501,00 pistettä

Omistajat & kasvattajat Kati Marjala & Marko Isomäki

9. IC Mama-Alcialon Mahtava Maria, BUR f, 492,48 pistettä

Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

10. CH Oliivian Öyle Me, BUR b, 486,16 pistettä

Omistaja & kasvattaja Eeva-Maija Sandström

11. GIC Shu-Shun Talven Prinsessa, BUR b, 481,00 pistettä

Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

12. IC NO*Burcantiks Timotei, BUR c, 477,00 pistettä

Omistajat Eeva-Maija Sandström, Anne-Kristiina Seppälä & Niina Kauraoja, kasvattaja Stina Barreth

13. IC Cattish Lucy van Pelt, BUR f, 474,00 pistettä

Omistajat Mari Kiuru & Tiina Räsänen, kasvattaja Tiina Räsänen

14. IC Oliivian Zina Aberina, BUR e, 472,00 pistettä

Omistajat Eeva-Maija Sandström & Anne-Kristiina Seppälä, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

15. Enigmatic Aenigma, BUR b, 391,00 pistettä

Omistaja Kaarina Paakkola, kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

16. CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy, BUR b, 367,00 pistettä

Omistajat Tuija Alonen & Hanna Mustonen, kasvattaja Tuija Alonen

17. Cattish Peppermint Patty, BUR h, 357,00 pistettä

Omistaja Mervi Virtanen, kasvattaja Tiina Räsänen

18. CH Mama-Alcialon Father's Son, BUR b, 316,06 pistettä

Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

19. Pikkukuun Blue Berry, BUR a, 186,00 pistettä

Omistaja & kasvattaja Pia Hållman

 

Kastraatit

1. WW09, SW, NW, IP, SC Seirene Justify My Love, JW, DSM, DVM, BUR g, 651,52 pistettä

Omistajat Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

2. SP Arkhitekton Sari, BUR g, 610,40 pistettä

Omistaja Mervi Kaplas, kasvattaja Ulla Mattila

3. SP, SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 590,60 pistettä

Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

4. IP Oliivian Äf-duuri, BUR g, 570,48 pistettä

Omistaja Anita Rantala, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

5. NW, IP, SC Isä-Brownin Ushuaia, JW, BUR n, 557,00 pistettä – paras uros

Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Hilda Salonen

6. IP, IC Cattish Magica De Spell, BUR f, 520,20 pistettä

Omistaja Mari Kiuru, kasvattaja Tiina Räsänen

7. IP Aficats Don't Mess With ME!, BUR b, 508,00 pistettä

Omistajat & kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

8. GIP, CH Mama-Alcialon Diamond Diva, BUR f, 504,40 pistettä

Omistajat Raija Alonen & Julia Järvinen, kasvattaja Tuija Alonen

9. PR Oliivian Öyvind, BUR e, 501,56 pistettä

Omistaja Sanna Tiisanoja, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

10. SP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 485,00 pistettä

Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

11. SP, CH Seirene Gordias, BUR d, 388,00 pistettä

Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

12. SP Aficats Berenike, BUR f, 291,00 pistettä

Omistaja Liisa Alonen, kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

13. PR, CH Pikkukuun Nellymoser, BUR b, 279,00 pistettä

Omistaja & kasvattaja Pia Hållman

14. IC Cattish Olympos Zeus, BUR h, 203,16 pistettä

Omistajat Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Tiina Räsänen

15. Mama-Alcialon DOMINAtrix, BUR d, 186,00 pistettä

Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

16. PR, CH Genuina Hebe Jeebies, BUR b, 110,25 pistettä

Omistaja Pia Hållman, kasvattaja Nonna Kärki

 

Nuoret

1. Feirefiz Mayhem, BUR e, 390,75 pistettä

Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen

2. Seirene Sugar Babe, BUR h, 370,62 pistettä

Omistaja Sari Peltonen, kasvattaja Mira Fonsén

3. Enjoy Brienne of Tarth, BUR f, 320,36 pistettä

Omistaja & kasvattaja Marina & Vanessa Forstén

4. Seirene Rapunzel, BUR n, 310,51 pistettä

Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Mira Fonsén

5. CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy, BUR b, 300,25 pistettä

Omistajat Tuija Alonen & Hanna Mustonen, kasvattaja Tuija Alonen

6. Aficats Emil i Lönneberga, BUR a, 290,20 pistettä

Omistajat & kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

7. Pikkukuun Delighted Rapunzel, BUR h, 290,00 pistettä

Omistajat Raija Alonen & Julia Järvinen, kasvattaja Pia Hållman

8. CH Mama-Alcialon Father's Son, BUR b, 288,30 pistettä

Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

9. ZirCat's James Bond, BUR b, 278,00 pistettä

Omistajat & kasvattajat Kati Marjala & Marko Isomäki

10. Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock, BUR a, 180,00 pistettä

Omistajat & kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

11. Pikkukuun Blue Berry, BUR a, 90,00 pistettä

Omistaja & kasvattaja Pia Hållman

 

Veteraanit

1. WW09, SW, NW, IP, SC Seirene Justify My Love, JW, DSM, DVM, BUR g, 60,24 pistettä

Omistajat Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

 2. SP, SC Cattish Fort Charlotte, BUR j, 60,06 pistettä

Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

3. SP, GIC Ravissant Alessaielle Nanda, BUR b, 45,00 pistettä

Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

4. IP Shu-Shun Pisarro, BUR c, 35,02 pistettä

Omistaja & kasvattaja Päivi Salmi

5. SP, CH Seirene Gordias, BUR d, 35,00 pistettä

Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

6. PR, CH Genuina Hebe Jeebies, BUR b, 25,10 pistettä

Omistaja Pia Hållman, kasvattaja Nonna Kärki

 

Siitosurokset

1. IC Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) – 130,3833 pistettä

Omistajat Mira Fonsén & Marina Forstén, kasvattaja Elena Korotaeva

  • SW, CH Seirene Scandal (BUR d)* TUROK, Turku 28.11. BIS 130,62
  • GIC Seirene Queen Bee (BUR n) POROK, Kempele 4.7. BIS 130,28
  • IP & SC, NW Isä-Brownin Ushuaia, JW (BUR n) RUROK, Hyvinkää 29.8. BIS 130,25

 

2. GIC LV* Silky Majesty Ulysses (BUR c) – 116,8666 pistettä

Omistajat Eeva-Maija Sandström & Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule

  • Oliivian Äf-duuri (BUR g)* KES-KIS, Jyväskylä BIS 130,12
  • Oliivian Öyvind (BUR e)* SUROK, Hämeenlinna 25.7. NOM 110,32
  • Oliivian Öyle Me (BUR b)* KES-KIS, Jämsä 13.6. NOM 110,16

 

3. IP Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) – 116,8033 pistettä

Omistajat & kasvattajat Julia Järvinen & Raija Alonen

  • CH Mama-Alcialon Father's Son (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 19.9. BIS 130,06
  • CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,25
  • PR Beneloben Enjoy Emely (BUR c)* KES-KIS, Jyväskylä 14.2. NOM 110,10

 

4. NW, IP, SC Isä-Brownin Ushuaia, JW (BUR n) – 105,1400 pistettä

Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Hilda Salonen

  • Seirene Rapunzel (BUR n)* SUROK, Lahti 24.1. NOM 110,32
  • Seirene Rafiki (BUR n)* KES-KIS, Jyväskylä 14.2. NOM 110,10
  • IC Cattish Lucy van Pelt (BUR f)* KES-KIS, Jyväskylä 14.2. CACIB 95,00 

 

Siitosnaaraat

1. Seirene Orangina (BUR h) – 123,7033 pistettä

Omistaja Sari Peltonen, kasvattaja Mira Fonsén

  • SW, CH Seirene Scandal (BUR d)* TUROK, Turku 28.11. BIS 130,62
  • Seirene Sugar Babe (BUR h)* RUROK, Helsinki 12.4. BIS 130,19
  • Seirene Starlight (BUR n)* RUROK, Helsinki 11.4. NOM 110,30

 

2. GIC Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b) – 116,93pistettä

Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

  • Mama-Alcialon Mahtava-Maria (BUR f)* PIROK, Tampere 9.5. NOM 110,48
  • CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,25
  • CH Mama-Alcialon Father's Son (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 19.9. BIS 130,06

 

3. Oliivian Wahine (BUR h) – 104,4933 pistettä

Omistaja & kasvattaja Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Öyvind (BUR e)* SUROK, Hämeenlinna 25.7. NOM 110,32
  • Oliivian Öyle Me (BUR b)* KES-KIS, Jämsä 13.6. NOM 110,16
  • Oliivian Öitten Prinssi (BUR d)* TUROK, Turku 19.4. CAP 93,00

 

4. CH Pikkukuun Biscuit – 92,6666 pistettä

Omistaja Erika Vanhala, kasvattaja Pia Hållman

  • Pikkukuun Delighted Rapunzel (BUR h)* PIROK, Tampere 9.5. BIV 100,00
  • Pikkukuun Daisy Doo (BURh)* PIROK, Tampere 10.5. EX1 90,00
  • Pikkukuun Darth Vader (BUR d)* ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. EX2 88,00

 

Kasvattajat

1. Seirene – 130,352 pistettä

Mira Fonsén

  • SW, CH Seirene Scandal (BUR d)* TUROK, Turku 28.11. BIS 130,62
  • WW09, SW, NW, IP, SC Seirene Justify My Love, JW, DVM, DSM (BUR g) TUROK, Turku BIS 28.11. 130,28
  • GIC Seirene Queen Bee (BUR n) POROK, Kempele BIS 4.7. 130,28
  • SC Seirene Material Girl, JW, DVM (BUR b) ISROK, Siilinjärvi 11.7. BIS 130,24
  • Seirene Sugar Babe (BUR h)* RUROK, Helsinki 12.4. BIS 130,19

 

2. Arkhitekton – 115,5480 pistettä

Ulla Mattila

  • CH Arkhitekton Elena (BUR c) POROK, Kempele 5.7. BIS 130,29
  • SP Arkhitekton Sari (BUR g) POROK, Kempele 4.7. BIS 130,15
  • GIP, CH Arkhitekton Senemut (BUR c) POH-KIS, Lapua 27.9. CAPS 97,00
  • CH Arkitekton Alnwick (BUR b)* KES-KIS, Jämsä 13.6. NOM 110,12
  • CH Arkhitekton Larisa (BUR n)* POH-KIS, Kokkola 21.3. NOM 110,18

 

3. Cattish – 111,176 pistettä

Tiina Räsänen

  • IC Cattish Ada Rising (BUR h)* URK, Kirkkonummi 7.3. NOM 110,40
  • IC Cattish Lucy van Pelt (BUR f)* KES-KIS, Jyväskylä 14.2. CACIB 95,00
  • IC Cattish Olympos Zeus (BUR h) RUROK, Hyvinkää 30.8. NOM 110,16
  • SP, SC Cattish Fort Charlotte (BUR j) ISROK, Siilinjärvi 12.7. BIS 130,12
  • IP, IC Cattish Magica De Spell (BUR f) ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. NOM 110,20

 

4. Mama-Alcialon – 110,798 pistettä

Tuija Alonen

  • Mama-Alcialon Mahtava-Maria (BUR f)* PIROK, Tampere 9.5. NOM 110,48
  • Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)* PIROK, Tampere 10.5. NOM 110,25
  • Mama-Alcialon Father's Son (BUR b)* ERY-SYD, Helsinki 19.9. BIS 130,06
  • Mama-Acialon Diamond Diva (BUR f) ERY-SYD, Hyvinkää 23.5. NOM 110,20
  • Mama-Alcialon DOMINAtrix (BUR d) SUROK, Hämeenlinna 25.7. CAP 93,00

 

5. Feirefiz – 108,792 pistettä

Pekka Savolainen

  • Feirefiz Mayhem (BUR e)* TUROK, Turku 28.11. BIS 130,31
  • Feirefiz Mr. Crowley (BUR c)* TUROK, Turku 28.11. NOM 110,41
  • Feirefiz I Like It Heavy (BUR c)* PIROK, Sastamala 6.9. NOM 110,24
  • Feirefiz Black Rain (BUR n)* SUROK, Lahti 25.1. BIV 100,00
  • Feirefiz Dreamer (BUR n)* TUROK, Turku 28.11. CAP 93,00

 

6. Oliivian – 107,92 pistettä

Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Äf-duuri (BUR g)* KES-KIS, Jyväskylä 15.2. BIS 130,12
  • Oliivian Öyvind (BUR e)* SUROK, Hämeenlinna 25.7. NOM 110,32
  • Oliivian Öyle Me (BUR b)* KES-KIS, Jämsä 13.6. NOM 110,16
  • Oliivian Zina Aberina (BUR e) TUROK, Turku 29.11. CAGCIB 96,00
  • Oliivian Äppelpaj (BUR j) TUROK, Turku 28.11. CAC 93,00

7. Karvanverran – 104,7240 pistettä

Ani Kajander

  • CH Karvanverran Ofelia (BUR e)* ERY-SYD, Helsinki 20.9. NOM 110,08
  • GIC Karvanverran Kirijawa K (BUR g) ERY-SYD, Helsinki 19.9. NOM 110,06
  • GIP Karvanverran Usain Bolt (BUR n) TUROK, Turku 18.4. CAPS 97,00
  • IC Karvanverran Esme Azul (BUR a)* SUROK, Lahti 24.1. 96,00 
  • GIC Karvanverran JouluTaika (BUR n) SUROK, Lahti 24.1. NOM 110,48

 

8. Shu-Shun – 99,028

Päivi Salmi

  • GIC Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b) PIROK, Sastamala 6.9. CACS 97,00
  • CH Shu-Shun Seikkailijan Tähti (BUR c)* ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. CAC 93,00
  • CH Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g)* KES-KIS, Jämsä 13.6. CACIB 95,00
  • PR, IC Shu-Shun Misty Dawn (BUR b) KES-KIS, Jyväskylä 14.2. BIV 100,00
  • CH Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h) KES-KIS, Jämsä 13.6. NOM 110,14

 

9. Pikkukuun – 92,8000 pistettä

Pia Hållman

  • Pikkukuun Blue Berry (BUR a)* SUROK, Hämeenlinna 25.7. CAC 93,00
  • Pikkukuun Delighted Rapunzel (BUR h)* PIROK, Tampere 9.5. BIV 100,00
  • CH Pikkukuun Nellymoser (BUR b) SUROK, Hämeenlinna 25.7. CAP 93,00
  • Pikkukuun Daisy Doo (BURh)* PIROK, Tampere 10.5. EX1 90,00
  • Pikkukuun Darth Vader (BUR d)* ERY-SYD, Hyvinkää 24.5. EX2 88,00

 

* - merkityt ovat alle 2 vuotiaita.

Vuoden Burmat 2016

 

Aikuiset

1. GIC Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock, BUR a, 650,28 pistettä
Omistajat & kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

2. SW IC Feirefiz Fire It Up JW, BUR d, 596,65 pistettä - paras uros
Omistajat Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Pekka Savolainen

3. SC Zaffiro Kratti DVM, BUR b, 580,81 pistettä
Omistajat Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Elena Shagieva

4. IC Celsiana Kielo, BUR h, 547,17 pistettä
Omistaja & kasvattaja Elsi Saariniemi

5. IC Enjoy Queen of Puddings, BUR h, 536,52 pistettä
Omistaja Tuula Nygren, kasvattajat Marina & Vanessa Forstén

6. IC Jigglypuff's Tia Dalma, BUR j, 535,29 pistettä
Omistaja Eija Hirvonen, kasvattaja Minna Leinonen

7. SC ZirCat's Irwin Goodman, BUR a, 524,48 pistettä
Omistajat & kasvattajat Kati Marjala & Marko Isomäki

8. IC Enigmatic Aenigma, BUR b, 508,00 pistettä
Omistaja Kaarina Paakkola, kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

9. GIC Karvanverran Esme Azul, BUR a, 504,23 pistettä
Omistaja Kaisu Leinonen, kasvattaja Ani Kajander

10. GIC Shu-Shun Talven Prinsessa, BUR b, 498,25 pistettä
Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

11. IC Enjoy Brienne of Tarth, BUR f, 492,28 pistettä
Omistajat & kasvattajat Marina & Vanessa Forstén

12. SC Karvanverran JouluTaika, BUR n, 488,00 pistettä
Omistaja Kaisu Leinonen, kasvattaja Ani Kajander

13. GIC Cattish Ada Rising, BUR h, 484,00 pistettä
Omistaja Elsi Saariniemi, kasvattaja Tiina Räsänen

14. CH Aberwyn Maja Gräddnos, BUR g, 469,00 pistettä
Omistaja Johanna Lähdekorpi, kasvattaja Minna Haataja

15. IC Cattish Lucy van Pelt, BUR f, 404,59 pistettä
Omistajat Mari Kiuru & Tiina Räsänen, kasvattaja Tiina Räsänen

16. CH Cattish Mercury Rising, BUR e, 391,11 pistettä
Omistajat Jari Lipponen & Merja Turunen, kasvattaja Tiina Räsänen

17. IC Mama-Alcialon Father's Son, BUR b, 381,00 pistettä
Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

18. IC Mama-Alcialon MahtavaMaria, BUR f, 376,00 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

19. CH Pikkukuun Delighted Rapunzel, BUR h, 374,00 pistettä
Omistajat Raija Alonen & Julia Järvinen, kasvattaja Pia Hållman

20. CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy, BUR b, 95,00 pistettä
Omistajat Tuija Alonen & Hanna Mustonen, kasvattajat Tuija Alonen

21. Mama-Alcialon Great Gameboy, BUR n, 93,00 pistettä
Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

 

Kastraatit

1. GIP Hokkuspokkus Djelibeybi, BUR j, 650,36 pistettä
Omistaja Tiina Räsänen, kasvattaja Pirjo Syväsalo

2. WW09 SW NW GIP SC Seirene Justify Me Love JW DSM DVM, BUR g, 630,61 pistettä
Omistajat Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

3. SW BW NW GIP SC Isä-Brownin Ushuaia JW DVM, BUR n, 610,64 pistettä - paras uros
Omistaja Kirsi-Mari Salanto, kasvattaja Hilda Salonen

4. GIP SC Millamarin Hoo Moilanen, BUR n, 610,55 pistettä
Omistaja Pekka Andersson, kasvattaja Anna-Mari Andersson

5. IP Pikkukuun Daisy Doo, BUR h, 570,36 pistettä
Omistaja Anna-Mari Andersson, kasvattaja Pia Hållman

6. GIP CH Mama-Alcialon Diamond Diva, BUR f, 524,72 pistettä
Omistajat Raija Alonen & Julia Järvinen, kasvattaja Tuija Alonen

7. GIP Aficats Don't Mess With ME!, BUR b, 500,14 pistettä
Omistajat & kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

8. GIP GIC Ravissant Cean Laqué, BUR h, 498,18 pistettä
Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

9. SP Ravissant Anía Addamía, BUR b, 498,13 pistettä
Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

10. IP Oliivian Öyvind, BUR e, 493,12 pistettä
Omistaja Sanna Tiisanoja, kasvattaja Eeva-Maija Sandström

11. PR CH Shu-Shun Kaunis Minea, BUR h, 488,17 pistettä
Omistaja Miia Korhonen, kasvattaja Päivi Salmi

12. GIP CH Cattish Unique Zircon DVM, BUR c, 417,23 pistettä
Omistajat Jari Lipponen & Merja Turunen, kasvattaja Tiina Räsänen

13. PR Mama-Alcialon DOMINAtrix, BUR d, 300,13 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

14. IP IC Cattish Magica De Spell, BUR f, 288,00 pistettä
Omistaja Mari Kiuru, kasvattaja Tiina Räsänen

15. PR Mama-Alcialon Glamorous Greta, BUR n, 279,00 pistettä
Omistaja Liisa Alonen, kasvattaja Tuija Alonen

16. SP CH Seirene Gordias, BUR d, 110,12 pistettä
Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

17. SP Aficats Berenike, BUR f, 100,00 pistettä
Omistaja Liisa Alonen, kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

18. Aficats Emil i Lönneberga, BUR a, 93,00 pistettä
Omistajat & kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen


 

Nuoret

1. SW CH Feirefiz Love Bites JW, BUR d, 390,48 pistettä
Omistaja Tapio Suominen, kasvattaja Pekka Savolainen

2. Lilac's Iron Maiden, BUR n, 390,39 pistettä
Omistaja & kasvattaja Eija Lang

3. SW IC Feirefiz Fire It Up JW, BUR d, 390,34 pistettä
Omistajat Tuija Kosonen & Pertti Tykki, kasvattaja Pekka Savolainen

4. UA*Oktarin Yamadori, BUR b, 390,29 pistettä
Omistajat Pekka Savolainen & Mira Fonsén, kasvattaja Vlada Sanchenko

5. Feirefiz Mayhem JW, BUR e, 390,27 pistettä
Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen

6. IC Celsiana Kielo, BUR h, 370,29 pistettä
Omistaja & kasvattaja Elsi Saariniemi

7. Feirefiz Pour Some Sugar On Me, BUR n, 330,33 pistettä
Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen

8. Shu-Shun Keijunlilja, BUR d, 330,29 pistettä
Omistaja & kasvattaja Päivi Salmi

9. ZirCat's Killer Queen, BUR h, 330,26 pistettä
Omistajat & kasvattajat Kati Marjala & Marko Isomäki

10. Mama-Alcialon Impossible Ivanka, BUR b, 300,18 pistettä
Omistajat Tuija Alonne & Hanna Mustonen, kasvattaja Tuija Alonen

11. Cattish Anna the Princess, BUR h, 290,08 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tiina Räsänen

12. Enigmatic Xocolatl Edición Limitada, BUR n, 280,00 pistettä
Omistajat Sanna Hietala & Annukka Rintakumpu, kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

13. Enigmatic Xoxocotlán Azúcar, BUR a, 270,00 pistettä
Omistajat & kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

Aberwyn Whitney Whiteout, BUR j, 270,00 pistettä
Omistaja Johanna Lähdekorpi, kasvattaja Minna Haataja

15. Mama-Alcialon Hurmaava Hulda, BUR b, 268,00 pistettä
Omistaja & kasvattaja Tuija Alonen

16. PR Mama-Alcialon Glamorous Greta, BUR n, 200,10 pistettä
Omistaja Liisa Alonen, kasvattaja Tuija Alonen

17. GIC Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock, BUR a, 200,00 pistettä
Omistajat & kasvattajat Sanna Hietala & Markus Jaakola

18. Mama-Alcialon Incredible Illusion, BUR b, 180,00 pistettä
Omistaja Hanna Mustonen, kasvattaja Tuija Alonen

Shu-Shun Kardemumma, BUR h, 180,00 pistettä
Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

20. Mama-Alcialon Hervoton Hemmo, BUR d, 110,10 pistettä
Omistaja Kirsi-Kaisa Syrjä, kasvattaja Tuija Alonen

Cattish Elsa the Snow Queen, BUR h, 110,10 pistettä
Omistaja Minna Hallikainen, kasvattaja Tiina Räsänen

22. Mama-Alcialon Great Gameboy, BUR n, 90,00 pistettä
Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

Aficats Fearless Mr. Dio, BUR a, 90,00 pistettä
Omistaja Leena Honkaniemi, kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

 

Veteraanit

1. WW09 SW NW GIP SC Seirene Justify Me Love JW DSM DVM, BUR g, 75,20 pistettä
Omistajat Marina & Vanessa Forstén, kasvattaja Mira Fonsén

2. SW SP SC Niorun Billie Holiday DVM DSM, BUR n, 75,13 pistettä
Omistaja Hilkka Häkkinen, kasvattaja Pauliina Pappinen

3. SP Ravissant Anía Addamía, BUR b, 55,11 pistettä
Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

4. GIP GIC Ravissant Cean Laqué, BUR h, 40,03 pistettä
Omistajat Kati Marjala & Marko Isomäki, kasvattajat Ilona Lapinkylä & Vesa Kaihlavirta

5. SP CH Seirene Gordias, BUR d, 20,06 pistettä
Omistaja Julia Järvinen, kasvattaja Mira Fonsén

6. SP Aficats Berenike, BUR f, 10,00 pistettä
Omistaja Liisa Alonen, kasvattajat Raija Alonen & Julia Järvinen

7. PR CH Shu-Shun Kaunis Minea, BUR h, 5,00 pistettä
Omistaja Miia Korhonen, kasvattaja Päivi Salmi

 

Siitosurokset

1. IC Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) – 112,6000 pistettä
Omistajat Mira Fonsén & Marina Forstén, kasvattaja Elena Korotaeva

  • SW BW NW GIP SC Isä-Brownin Ushuaia JW DVM (BUR n) RUROK 16.-17.4. BIS 130,31
  • SW SC Seirene Scandal (BUR d)* RUROK 16.-17.4. NOM 110,49
  • GIC Seirene Queen Bee (BUR n) POH-KIS 9.1. CACS 97,00 

2. Eldacar Magic Valley*RU (BUR a) – 111,0800 pistettä
Omistaja Arja Khoshkhoo, kasvattaja Natalija Lukashova

  • NanSin Magic Girl of Love (BUR c)* RUROK 18.12. BIS 130,11
  • NanSin Blue Morning Magic Girl (BUR a)* SUROK NOM 110,13
  • NanSin Blue Wonder of Magic (BUR a)* RUROK 18.12. CAP 93,00

3. Seirene Rafiki (BUR n) – 110,1866 pistettä
Omistaja Susanna Jakonen, kasvattaja Mira Fonsén

  • Feirefiz Pour Some Sugar On Me (BUR n)* TUROK 26.11. NOM 110,37
  • SW CH Feirefiz Love Bites (BUR d)* RUROK 16.-17.4. BIS 130,19
  • Villamairean Savoy Truffle (BUR n)* POROK 2.7. EX1 90,00

4. Purmelita's Corona (BUR a) – 110,1200 pistettä
Omistaja Eija Hirvonen, kasvattaja Jenny Salmela

  • Pystymetsän Ilja (BUR e)* ISROK 3.12. NOM 110,14
  • Pystymetsän Petja (BUR e)* ISROK 4.12. NOM 110,13
  • Pystymetsän Timofei (BUR e)* ISROK 3.12. NOM 110,09

5. IC Mama-Alcialon Father’s Son (BUR b) – 104,3800 pistettä
Omistaja Laura Aro, kasvattaja Tuija Alonen

  • Seirene Thaïs (BUR n)* YkkösKissat 1.5. NOM 110,04
  • PR Mama-Alcialon Glamorous Greta (BUR n)* PIROK 22.5. NOM 110,10
  • Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n)* RUROK 17.12. CAC 93,00

6. GIC LV* Silky Majesty Ulysses (BUR c) – 102,0233 pistettä
Omistajat Eeva-Maija Sandström & Niina Kauraoja, kasvattaja Svetlana Markule

  • IP Oliivian Äf-duuri (BUR g) POH-KIS 9.1. NOM 110,07
  • IP Oliivian Öyvind (BUR e)* TUROK 24.4. CAGPIB 96,00
  • IC Oliivian Öyle Me (BUR b) ERY-SYD 11.6. BIV 100,00

7. IP Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) – 100,3800 pistettä
Omistajat & kasvattajat Julia Järvinen & Raija Alonen

  • IC Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) RUROK 17.12. CAGCIB 96,00
  • CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)* RUROK 27.8. CACIB 95,00
  • IP Pikkukuun Daisy Doo (BUR h)* SUROK 24.1. NOM 110,14

8. Feirefiz Mayhem JW (BUR e) – 93,3333 pistettä
Omistaja & kasvattaja Pekka Savolainen

  • Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n)* URK 1.10. BIV 100,00
  • Enigmatic Xalixco Agave Azul (BUR a)* ISROK 3.12. EX1 90,00
  • Enigmatic Xoxocotlán Azúcar (BUR a)* ISROK 4.12. EX1 90,00
 

 

 Siitosnaaraat

1. Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g) – 123,5666 pistettä
Omistaja Pekka Savolainen & Anna Hirvonen, kasvattaja Pekka Savolainen

  • Feirefiz Pour Some Sugar On Me (BUR n)* TUROK 26.11. NOM 110,37
  • SW CH Feirefiz Love Bites (BUR d)* RUROK 16.-17.4. BIS 130,19
  • Feirefiz Mayhem JW (BUR e)* SUROK 24.1. BIS 130,14

 2. IC Aavan Send Me an Angel (BUR a) – 111,0800 pistettä
Omistaja Arja Khoshkhoo, kasvattaja Kati Savolainen

  • NanSin Magic Girl of Love (BUR c)* RUROK 18.12. BIS 130,11
  • NanSin Blue Morning Magic Girl (BUR a)* SUROK NOM 110,13
  • NanSin Blue Wonder of Magic (BUR a)* RUROK 18.12. CAP 93,00

3. IC Jigglypuff’s Tia Dalma (BUR j) – 110,12 pistettä
Omistaja Eija Hirvonen, kasvattaja Minna Leinonen

  • Pystymetsän Ilja (BUR e)* ISROK 3.12. NOM 110,14
  • Pystymetsän Petja (BUR e)* ISROK 4.12. NOM 110,13
  • Pystymetsän Timofei (BUR e)* ISROK 3.12. NOM 110,09

4. GIC Seirene Queen Bee (BUR n) – 106,7033 pistettä
Omistajat Sanna Hietala & Markus Jaakola, kasvattaja Mira Fonsén

  • GIC Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock (BUR a)* YkkösKissat 30.4. BIS 130,11
  • Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n)* URK 1.10. BIV 100,00
  • Enigmatic Xoxocotlán Azúcar (BUR a)* ISROK 4.12. EX1 90,00

5. ZirCat’s Imagine Dragons (BUR c) – 103,3966 pistettä
Omistajat & kasvattajat Kati Marjala & Marko Isomäki

  • CH ZirCat’s James Bond (BUR b)* SUROK 23.1. CAC 93,00
  • ZirCat’s Killer Queen (BUR h)* POH-KIS 18.9. NOM 110,12
  • ZirCat’s Killing Loneliness (BUR c)* ISROK 4.12. NOM 110,07

6. Shu-Shun Mary Jane (BUR h) – 96,7033 pistettä
Omistaja & kasvattaja Päivi Salmi

  • Shu-Shun Keijunlilja (BUR d)* ISROK 3.12. NOM 110,11
  • Shu-Shun Kuningaskissus (BUR c)* YkkösKissat 8.10. EX1 90,00
  • Shu-Shun Kardemumma (BUR h)* ERY-SYD 15.10. EX1 90,00

7. GIC Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b) – 95,6666 pistettä
Omistaja Tuija Alonen, kasvattaja Päivi Salmi

  • IC Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) RUROK 17.12. CAGCIB 96,00
  • CH Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)* RUROK 27.8. CACIB 95,00
  • IC Mama-Alcialon MahtavaMaria (BUR f) RUROK 17.12. CAGCIB 96,00

 

 

Kasvattajat

1. Feirefiz – 122,2080 pistettä
Pekka Savolainen

  • SW IC Feirefiz Fire It Up JW (BUR d)* PIROK 4.9. BIS 130,26
  • Feirefiz  Pour Some Sugar On Me (BUR n)* TUROK 26.11. NOM 110,37
  • SW CH Feirefiz Love Bites (BUR d)* RUROK 16.-17.4. BIS 130,19
  • Feirefiz You’re Mine (BUR b)* URK 6.3. NOM 110,08
  • Feirefiz Mayhem JW (BUR e)* SUROK 24.1. BIS 130,14

 

2. Seirene – 118,2020 pistettä
Mira Fonsén

  •  WW09 SW NW GIP SC Seirene Justify My Love JW DSM DVM (BUR g) ERY-SYD 15.10. BIS 130,14
  • SC Seirene Material Girl JW DVM (BUR b) PIROK 22.5. BIS 130,22
  • Seirene Thaïs (BUR n)* YkkösKissat 1.5. NOM 110,04
  • SP CH Seirene Gordias (BUR d) PIROK 22.5. NOM 110,12
  • SW SC Seirene Scandal (BUR d)* RUROK 16.-17.4. NOM 110,49

 

3. Mama-Alcialon – 110,1760 pistettä
Tuija Alonen

  • GIP CH Mama-Acialon Diamond Diva (BUR f) RUROK 16.-17.4. NOM 110,37
  • PR CH Mama-Alcialon DOMINAtrix (BUR d) PIROK 22.5. NOM 110,13
  • Mama-Alcialon Glamorous Greta (BUR n)* PIROK 22.5. NOM 110,10
  • Mama-Alcialon Impossible Ivanka (BUR b)* PIROK 4.9. NOM 110,18
  • Mama-Alcialon Hervoton Hemmo (BUR d)* PIROK 22.5. NOM 110,10

 

4. Cattish – 110,1560 pistettä
Tiina Räsänen

  • Cattish Anna the Princess, BUR h* KESKIS 13.3. NOM 110,08
  • Cattish Elsa the Snow Queen, BUR h* PIROK 22.5. NOM 110,10
  • IC Cattish Lucy van Pelt, BUR f SUROK 23.7. NOM 110,37
  • CH Cattish Mercury Rising, BUR e PIROK 22.5. NOM 110,11
  • GIP CH Cattish Unique Zircon DVM, BUR c PIROK 22.5.NOM 110,12

5. Arkhitekton – 110,1260 pistettä
Ulla Mattila

  • SP Arkhitekton Sari (BUR g) ISROK 19.6. NOM 110,09
  • PR IC Arkhitekton De Stijl (BUR a) POROK 2.7. NOM 110,18
  • Arkhitekton Harald (BUR e)* POROK 2.7. NOM 110,12
  • Arkhitekton Penumbra (BUR h)* POROK 2.7. NOM 110,12
  • SP CH Arkhitekton Senemut (BUR c) POROK 3.7. NOM 110,12

6. Oliivian – 108,6420 pistettä
Eeva-Maija Sandström

  • Oliivian Apple Bloom (BUR g)* Satakissa 7.2. BIS 130,02
  • IP Oliivian Äf-duuri (BUR g) POH-KIS 9.1. NOM 110,07
  • Oliivian Öyvind (BUR e) PIROK 4.9. NOM 110,12
  • Oliivian Öyle Me (BUR b) ERY-SYD 11.6. BIV 100,00
  • Oliivian Applejack (BUR a)* SUROK 23.7. CAC 93,00 

7. Shu-Shun – 103,7060 pistettä
Päivi Salmi

  • Shu-Shun Keijunlilja (BUR d)* ISROK 3.12. NOM 110,11
  • PR CH Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h) SUROK 23.1. NOM 110,17
  • GIC Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b) PIROK 4.9. NOM 110,25
  • CH Shu-Shun Sweet Peppermint (BUR g) KES-KIS 13.3. CACIB 95,00
  • Shu-Shun Kumiko (BUR b)* YkkösKissat 8.10. CAC 93,00

8. ZirCat's – 103,2900 pistettä
Kati Marjala & Marko Isomäki

  • GIC ZirCat’s Grand Canyon (BUR n) KES-KIS 16.7. CAP 93,00
  • SC ZirCat’s Irwin Goodman (BUR a) PIROK 4.9. NOM 110,26
  • CH ZirCat’s James Bond (BUR b)* SUROK 23.1. CAC 93,00
  • ZirCat’s Killer Queen (BUR h)* POH-KIS 18.9. NOM 110,12
  • ZirCat’s Killing Loneliness (BUR c)* ISROK 4.12. NOM 110,07

9. Enigmatic – 101,2222 pistettä
Sanna Hietala & Markus Jaakola

  • GIC Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock (BUR a)* YkkösKissat 30.4. BIS 130,11
  • IC Enigmatic Aenigma (BUR b) POROK 3.7. CAGCIB 96,00
  • Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n)* URK 1.10. BIV 100,00
  • Enigmatic Xalixco Agave Azul (BUR a)* ISROK 3.12. EX1 90,00
  • Enigmatic Xoxocotlán Azúcar (BUR a)* ISROK 4.12. EX1 90,00

 

 

* - merkityt ovat alle 2 vuotiaita.

 

 

Näyttelytulokset 2014

Otsikko PVM Näytä
FELIX, Tallinna, Viro 16.11.2014 Näytä
FELIX, Tallinna, Viro 15.11.2014 Näytä
ERY-SYD, Espoo - KESKEN 09.11.2014 Näytä
ERY-SYD, Espoo - KESKEN 08.11.2014 Näytä
Haslev, Tanska 02.11.2014 Näytä
Haslev, Tanska 01.11.2014 Näytä
URK, Masala - KESKEN 12.10.2014 Näytä
Brno, Tsekki 12.10.2014 Näytä
Brno, Tsekki 11.10.2014 Näytä
URK, Masala - KESKEN 11.10.2014 Näytä
POH-KIS, Tuuri 05.10.2014 Näytä
POH-KIS, Tuuri 04.10.2014 Näytä
YkkösKissat, Kotka 20.09.2014 Näytä
Varsova 14.09.2014 Näytä
Varsova 13.09.2014 Näytä
PIROK, Sastamala 07.09.2014 Näytä
PIROK, Sastamala 06.09.2014 Näytä
Luulaja 31.08.2014 Näytä
Luulaja 30.08.2014 Näytä
RUROK, Vantaa 24.08.2014 Näytä
RUROK, Vantaa 23.08.2014 Näytä
FELIX, Tallinna 17.08.2014 Näytä
FELIX, Tallinna 16.08.2014 Näytä
SUROK, Helsinki 27.07.2014 Näytä
Ulricehamn, Ruotsi 27.07.2014 Näytä
SUROK, Helsinki 26.07.2014 Näytä
Ulricehamn, Ruotsi 26.7.2014 Näytä
ISROK, Kuopio 13.07.2014 Näytä
ISROK, Kuopio 12.07.2014 Näytä
POROK, Kempele 06.07.2014 Näytä
POROK, Kempele 05.07.2014 Näytä
KES-KIS, Jämsä 15.06.2014 Näytä
KES-KIS, Jämsä 14.06.2014 Näytä
SOLKATTEN, Skellefteå 18.05.2014 Näytä
SOLKATTEN, Skellefteå 15.05.2014 Näytä
PIROK, Tampere 11.05.2014 Näytä
PIROK, Tampere 10.05.2014 Näytä
RUROK, Helsinki 13.04.2014 Näytä
RUROK, Helsinki 12.04.2014 Näytä
BJÖRKSTAKATTEN, Uumaja 06.04.2014 Näytä
TUROK, Turku 06.04.2014 Näytä
TUROK, Turku 05.04.2014 Näytä
URK, Salo 23.03.2014 Näytä
URK, Salo 22.03.2014 Näytä
POHKIS, Kokkola 16.03.2014 Näytä
POH-KIS, Kokkola 15.03.2014 Näytä
KES-KIS, Jyväskyllä 16.02.2014 Näytä
KES-KIS, Jyväskylä 15.02.2014 Näytä
SUROK, Lahti 26.01.2014 Näytä
SUROK, Lahti 25.01.2014 Näytä